Menu

Wzdęcia przy ząbkowaniu??czy to możliwe??

Kochane Mamusie...
Moja Marysia od chyba tygodnia płacze w nocy i ma straszne wzdęcia.Co chwile budzi się z płaczem i naokrągło "pruta".Nic poza tym jej nie dolega,tylko ma chyba opuchnięte dziąsełka.Czy to możliwe,żeby ząbkowaniu towarzyszyły wzdęcia?

MamaMarysi
 4427  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem sen

Odpowiedzi

Bozena26
www.mamydziecko.pl/artykuly/zdrowie_dziecka/gdy_maluch_zabkuje.html
Objawy ząbkowania

* Ślinienie się. Twój maluszek intensywnie ślini się, prawie przez cały czas ma otwartą buzię.
* Brak apetytu. Dziecko, które do tej pory zjadało prawie wszystko teraz może zacząć marudzić przy jedzeniu. Niechętnie ssie pierś, nie ma ochoty na ulubioną zupkę.
* Problemy ze snem. Niemowlę śpi niespokojnie, często się budzi.
* Zły nastrój. Maluch jest rozdrażniony, często płacze.
* Wszystko do buzi. W okresie ząbkowania dziecko wkłada do buzi wszystko, co znajduje się w zasięgu jego małych rączek: zabawki, gryzaczki, rożek kołderki, własne piąstki.
* Wygląd dziąseł. Zazwyczaj są obrzmiałe i zaczerwienione.
* Spadek odporności organizmu. U niektórych dzieci mogą pojawić się objawy przeziębienia, takie jak katar, podwyższona temperatura, rozwolnienie, nadmierne łzawienie. Pamiętaj jednak, aby takie objawy zawsze skonsultować z lekarzem pediatrą.


czyli bym poradzila sie skonsultować z lekarzem pozdrawiam
Bozena26
tez moze miec *superlaska racje no lepiej byc przezornym
JUSTYS
wiesz ja już też sama nie wiem ogólnie moje dziecko ma alergie nie dostaje przetworów mlecznych ma azs jak był młodszy ciągle miał problemy z wzdęciami jak zaczeliśmy leczyć ustąpiły ale zauważyłam że jak się wyżynają zęby wracają i wzdęcia (i to jakie)a jak się ząb przebije jak ręką odjął .Dla swiętego spokoju możesz zapytać lekarza ale u nas przy ząbkowaniu są i wzdęcia niestety
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.