Menu

wzmożone napięcie mięśniowe

witam, niestety moje maleństwo ma wzmożone napięcie mięśniowe i to jest przyczyną tego że tak się denerwuje i pręży przy jedzeniu. Czy znacie może jakieś ćwiczenia które można wykonywać w domu bo do rehabilitanta jesteśmy dopiero zarejestrowani na marca bo niestety nie ma wcześniejszych terminów.

jola198622ol
 727  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

napiecie mięśniowe

Odpowiedzi

KlaudynaK
wiesz... powinnaś o ćwiczenia zapytać neurologa, mi i Stasiowi neurolog podpowiedziała pierwsze kroki co do napięcia mięśniowego...
Iwona1977
http://ebobas.pl/artykuly/czytaj/51/rozwoj/wzmozone-napiecie-miesniowe
babooshka
ja znalazłam te samą stronkę co Ivona:

"Metoda Bobath i Vojty"
Niektóre przychodnie publiczne prowadzą taką rehabilitację. W terapii wykorzystuje się metodę Bobath lub Vojty. Pierwsza obejmuje nie tylko ćwiczenia, ale i codzienną pielęgnację dziecka, prowokującą prawidłowe ruchy i odruchy, a hamującą nieprawidłowe. W metodzie Vojty efekt uzyskuje się przez nacisk na określone punkty ciała.
Na rehabilitację chodziłam z córką dwa razy w tygodniu przez 8 tygodni. W domu ćwiczyłyśmy cztery razy w ciągu dnia. Płaciłam 10 złotych za każde spotkanie z rehabilitantem, na którym robił on z dzieckiem zestaw ćwiczeń (prywatnie płaci się ok. 80 zł). Część z nich (te, które trzeba powtarzać w domu) sama robiłam z córką, pod kontrolą fachowca. Często dzieci płaczą w czasie tych ćwiczeń, bo boją się, że dotyka ich ktoś obcy albo po prostu czują dyskomfort lub ból przy poruszaniu nienaturalnie usztywnionych mięśni. Trzeba to przetrzymać, a potem regularnie ćwiczyć z dzieckiem w domu.

Są to proste ćwiczenia, np. turlanie na wielkiej dmuchanej piłce czy stymulowanie przez zabawę pracy mięśni. Efekty ćwiczeń i zabaw widać już po paru tygodniach.
Po zakończeniu rehabilitacji (czas określa specjalista) konieczna jest kontrolna wizyta u neurologa."
babooshka
"Którą metodę wybrać? Metoda Vojty, choć bardzo skuteczna, nie sprawdza się w przypadku dzieci wrażliwych, ponieważ jest dość bolesna. Maluch płacze podczas ćwiczeń, napina się i nie osiągamy zamierzonego efektu. W takim wypadku lepsza będzie metoda NDT. Poza tym obie metody można łączyć, wybierając z nich te elementy, które najlepiej się sprawdzają."
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.