Menu

wzrok

robiłyscie badanie wzroku swoim dzieciaczka? jak tak to w jakim wieku???

monikakrol
 732  16

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie wzrok badanie

Odpowiedzi

aneta1262
moje corki pierwsze badanie wzroku mialy okolo 5 czy 6 tyg zycia przez to ze sa wczesniakami... oczywiscie pozniej tez pare razy jechalismy... teraz maja 3 latka i maja wizyte kontrolna co roku...
Edytka85
Ja mojej Julce robiłam w wieku 3 lat w związku z tym, że na bilansie pediatra stwierdziła, że leci jej oczko. Okulistka potwierdziła to i dała krople, kktóre miały albo poprawić sytuację albo potrzebne były okulary korekcyjne. Na szczęście po tygodniu się poprawiło i jest ok.
moniczka
ja byłam na dwa latka pierwszy u okulisty teraz tez musimy zrobic termin
amalka
W zeszłym roku Krzysio miał "ciało obce" wbite w źrenicę i wówczas kilkukrotnie badano mu wzrok. Zastrzyki i wszystko na siłę. To był koszmar i od tamtej pory synek panicznie boi się lekarzy... Najlepiej badać wzrok dziecku, które potrafi nazwać przedmioty pokazywane przez lekarza- na tablicy są między innymi zwierzęta. Wcześniej zostaje dioptromierz.
amalka
Ach! No tak. Podobnie jak u @anety Krzysio miał badane oczka około 5 tygodnia- wcześniactwo.
Edytka85
Zgadzam się z @Amalką. My od bilansu czekaliśmy rok na badanie (sugestia pediatry) i Julka świetnie przeszła badanie. Musiała powiedzieć lub pokazać w jakiej pozycji jest dłoń na obrazku.
ika09
W przypadku wcześniaków badania wzroku są obowiązkowe ( mi tak powiedzieli przy wypisie ze szpitala) mój synek urodził się w 34 tyg. leżał pod lampami z powodu żółtaczki. chodzi o ewentualny wpływ tych lamp na oczy i wcześniactwo W szpitalu byliśmy miesiąc. i po ok. 3 tygodniach była pierwsza wizyta potem jeszcze dwie też co trzy tyg. Badanie polega na zakropieniu oczu, czekasz 20min. badanie nie boli maluszka ale jest nieprzyjemne one go mocno przytrzymują, żeby się nie poruszył, poza tym ostre światło i takie badanie trwa jakieś 10min i to tu maluch mocno krzyczy. Widok smutny dla mamy.
MamaMaya
moja urodziła się w 37tyg, leżała tez w inkubatorze, obowiązkowo badaliśmy wzrok w 5tygodniu.
zona
syn mial 6 tyg byl naswietlany bo mial duze stezenie bilirubiny.
basia198711
Michaś miał 6-7 tyg........też był naświetlany i w związku z tym mieliśmy zaleconą kontrolę u okulisty
tlolek
Kuba miał badanie wzroku w wieku 2 lat, bez wskazań lekarskich od tak mój okulista przeprowadza takie badanie za darmo jeśli któryś rodzic jest jego pacjentem więc chciałam z tego skorzystać. wszystko wyszło ok
Renatka2019
Kacperek miał badany wzrok jak miał roczek. Bardzo mu oczka łzawiły, po badaniu okazało się,że to zapalenie spojówek.
xkasiulax
miała około 9 miesiąca...ogólnie były to badania słuchu wzroku,koordynacji ruchowej...takie sprawdzenie na które sama naciskałam lekarza pediatrę!(grins) ...chciałam być pewna,że mała rozwija się prawidłowo!!!(kciuki) wszystko w normie!(kciuki) ...wolę zapobiegać niż leczyć
Magdzik
Ja sama noszę okulary od 5. roku życia, więc poszłam z córką kontrolnie na sprawdzenie wzroku, gdy skończyła 2 lata. Wszystko okazało się w porządku:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.