Menu

Wzrok dziecka

Apropos pytania o zaklejaniu oczka, chciałam zapytać, czy jeśli ja noszę okulary od 5. roku życia, to powinnam iść z małą do okulisty zbadać jej wzrok? Jeśli tak, to kiedy, bo ma 13 miesięcy dopiero... Takiemu dziecku już bada się wzrok jakoś? Czy wady okulistyczne mogą być dziedziczne? Bo w sumie do tej pory miałam 3 pedriatrów i żaden nie zasugerował mi, bym poszła z Moniką do okulisty... Poradźcie mi kochane lub powiedzcie, jak to było u Was (te mamy, które noszą okulary) Z góry dziękuję za odpowiedzi(kwiatek)

Magdzik
 735  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie wzrok dziecko okulary

Odpowiedzi

babooshka
Istotne pytanie Monia.My też mamy wadę wzrroku, u mnie zaczął się wzrok psuć ok 18 roku życia (podobnie jak mojej mamie) a mężowi wcześniej.No i podejrzewam że córcia może mieć wzrok dziedzicznie słabszy więc trzebawybrać się do lekarza,dziwne że pediatra nam tego nie zasugerowała...(pout)
babooshka
Magdo,a nie Moniu oczywiście(kwiatek)
mamaMaksa
Mój mąż ma wadę wzroku +3 od urodzenia,nasz maluch gdy skonczył rok był u okulisty okazało sie że ma tez +3 ale obyło sie bez okularow ,gdy zaczą chodzic do przedszkola to zaczely sie bole glowy,ciagle byl zmeczony nie lubil rysowac bawic sie klockami poszlam z nim do okulisty przy badaniu wyszło ze ma +5 chodzi w okularkach bole głowy ustapily.Nie zwlekaj tylko idz z maluszkiem do okulisty!
Achcha
Noszę okulary i moja okulistka (ta sama od dzieciństwa, bo to moja sąsiadka) badała pierwszy raz Kubę jak miał 1,5 roku i z Grzesiem też kazała przyjść jak będzie porządnie chodził. Kuba ma malutką wadę ale dzięki Bogu okularów nie nosi.
awula29
Madzia, my co prawda nie mamy wady wzroku( ja i maz)- chociaz on nosi okulary od roku ale miał wypadek w pracy, ale jesli chodzi o mała to pediatra dał nam skierowani jak miała 5mies do okulisty z racji tego ze zaliczana jest do wczesniakow(36tydz), i potem jak skonczyla rok. ja bym poszla z Monisia bo to nigdy niewiadomo....;))
Magdzik
Dzięki dziewczyny(kwiatek) Chyba jednak pójdę, mimo, że nie dostałam takich zaleceń od pedriatry. Moja urodziła się w początku 37 tyg. i też zaliczała się do wcześniaków...(pout)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.