Menu

yasminelle

"Blister zawiera 21 tabletek. Obok każdej tabletki wydrukowany jest dzień tygodnia, w którym powinna być przyjęta. Jeżeli, na przykład, zaczyna się we środę, należy wziąć tabletkę z napisem "Śr" obok niej. Należy przesuwać się zgodnie z kierunkiem strzałki na blistrze, aż wszystkie 21 tabletek zostanie przyjętych" ja chyba powinnam wrocic do podstawowki bo nie rozumiem:) co ma zaczac sie ze srode okres czy blister tabletek?

moniula
 569  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie antykoncepcja

Odpowiedzi

mammma
jak dostaniesz okres musisz się pokapować jaki jest dzień tygodnia i wziąć odpowiednią tabletkę (spod tego własnie dnia). to jest dodatkowa pomoc dla Ciebie, żebys widziała czy danego dnia nie zapomniałać o pigułce. patrzysz na opakowanie i wiesz czy już danego dnia brałaś czy nie.
myszka838383
dokładnie..jeśli okres zaczął się w środę to pierwszą bierzesz tabletkę z napisem śr :)
JUSTYS
jeżeli zaczynasz brać pierwsze opakowanie tabletek to bierzesz pierwsza tabletkę w pierwszym dniu spodziewanej miesiączki.Jeżeli jest to środa to bierzesz tam gdzie jest ŚR itd.po kolei .Bierzesz te 21 tabletek i robisz 7 dniowa przerwę i w tej przerwie dostaniesz okres ,no a potem następne opakowanie itd.
gabi206
tak jak już napisały poprzedniczki,pierwszą tabletkę zażywasz w pierwszym dniu okresu,następnie przez kolejnych 20 dni zażywasz w miarę o tej samej porze po jednej tabletce. Po tych 21 dniach musisz zrobic przerwę 7-dniową, w trakcie której powinno wystąpic krwawienie. 8 dzień wypada w twoim przypadku w środę i to w tym dniu powinnaś zacząc nowe opakowanie.
Nicoletta
dołączę się do pytania jeśli pozwolisz moniula (prezent)
powiedzcie jak to jest bo nie pamiętam jeśli dostanę okres np. w środę o 6 rano do której godziny mogę przyjąć tabletkę?mogę dopiero popołudniu? (dopiero będę zaczynać brać tabletki,nie jest to ciągłość)
sweetnessa27
ojej prosta filozofia.....
jeśli np. masz wziąc dziś tabletkę a jest czwartek to bierzesz tą gdzie jest napisany czwartek i tak dalej
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.