Menu

Z pieluchą do przedszkola?:))))

Nasunęło mi się kolejne pytanie(grins) Czy w przedszkolach, do których poślecie dzieci, bądź posłałyście, jest taki wymóg, że dziecko MUSI być bez pieluchy? Przyznam szczerze, że u nas w mieście w dwóch przedszkolach w grupach 3-latków, jest niania i opiekunka, które w razie czego zmienią tą pieluchę i pomagają jeść. A w jednym z tych przedszkoli p. dyrektor stwierdziła: " Proszę Pani, jest całe lato, dziecko jeszcze się nauczy wołać siku. A jeśli nie... to my jesteśmy od tego, żeby zmienić tego pampersa i od tego, żeby dopilnować, aby dziecko nie było głodne" (kciuki)(kciuki) Podejście super, ja jednak mam nadzieję, że do września mała nauczy się wołać(zla) To jak jest u Was?

Magdzik
 2681  16

Odpowiedzi

aneta1262
u nas wiem że dziecko musi być bez pieluchy... moje na szczęście już od ponad pół roku nawet dłużej nie robią w pieluchy...
Kasia1978
u nas bez pieluchy.i ja mam ciale nadzieję,że jakos zasygnalizuje..
daryjka87poznan
Bez pieluchy dziecko musi byc.
JUSTYNA300511
u nas tez dziecko musiało juz byc bez pieluchy...oczywiscie jak któres dziecko sie zsikało było przebierane przez panie pomocnice grup i na poczatku były karmione jesli któres sobie nie radziło
myszka838383
w grupie mojego synka jest dziewczynka która nosiła jeszcze we wrześniu pieluchę..i nie było problemu. Dziewczynka miała wtedy 2,5 roku.
Matina
Musi byc bez pieluchy.
flame123
super podejscie(kciuki) w koncu jakies przedszkole, gdzie pracuja ludzie.
Z tego co wiem - u nas nie moze nosic juz pieluchy
Magda27
Bez pieluchy i samodzielne musi być....
kasia3030
Madziu u nas bylo inaczej moja corcia przed pojsciem do przedszkola miala problem zeby zrobic kupke na nocnik lub wc i sama twierdzila,ze pojdzie do przedszkola i tam ja pani nauczy,ale dzieki Bogu udalo sie to nam bez pomocy pani,u nas w przedszkolu dziecko musi byc bez pieluchy
monique25
Musi być bez pieluchy.
Magdzik
Czyli co przedszkole, to inny zwyczaj... Przed nami całe lato, będę latać ze ścierą i podłogi wycierać(grins)(krejzolka)(krejzolka)
xkasiulax
U nas z tego co się orientuje dziecko musi być bez pieluchy,...w prywatnych przedszkolach nie ma takich wymagań
jola75
u nas nie interesuje panie czy dziecko ma pieluche czy nie nawet o to nie pytaja tak samo z jedzeniem.jesli jest potrzeba to karmia ,przbieraja peluchy.Nie spotkalam sie jeszcze z czyms takim jak wymog ,ze dziecko mu sie byc bez pieluchy.Gdyby tak bylo to 90% wloskich przedszkol swiecilo by pustka.bo tutaj to normalne ,ze 3 latek ma pieluche:D
tlolek
zależy od przedszkola w jednym prywatnym pani powiedziała że ona nie ma czasu ganiać z pieluchami i karmić dzieci...
a mój od kilku tygodni robi sam na nocnik (sam do tego dojrzał) i póki co były tylko 2 wypadki (pierwszego dnia tylko cały czas było sisi po nóżkach ale to z pełną premedytką bo go to bawiło a teraz pięknie wytrzymuje kilka godzin)
najważniejsze nie zmuszać i za sygnalizowanie i zrobienie siusiu wielka radość rodzica (oklaski, uściski, zachwyt że się udało)

jedynie co to jeszcze mój leniuszek nie chce się nauczyć samodzielnego jedzenia ale do września mamy czas
JustiSam
Czasy sie zmienily. Moj brat jak mial 2 lata musial pojsc do zlobka. I musial juz wtedy umiec sie sam najesc i zrobic siku i kope. Inaczej by go nie przyjeli.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.