Menu

Z punktu przedszkolnego do przedszkola - nie???

(awve)
Dziwna sytuacja moim zdaniem i pytam o Waszą opinię.
Córka chodzi do punku przedszkolnego. Teraz mają wakacyjną 1miesięczną przerwę. Zadzwoniłam do przedszkola "dyżurnego" w wakacyjnej przerwie. Były wolne miejsca, pani w sekretariacie nie wiedziała tylko jakie dokumenty muszę dotarczyć, bo dziecko z punktu przedszkolnego. Pani miała się doinformować i kiedy zadzwoniłam ponownie dowiedziałam się , że decyzją dyrektora dzieci z punktów przedszkolnych nie są przyjmowane.
Jestem wkurzona i zastanawiam się czy drążyć temat dalej czy sobie odpuścić.

joka26
 752  11

Odpowiedzi

Zana
no właśnie ... co to takiego punkt przedszkolny ?? ...
mamapati
to chyba cos takiego jak klub malucha,
joka26
prywatne przedszkole
mamapati
prywatne przedszkole to nie punkt przedszkolny i z reguły są czynne całe wakacje, moja córa chodzi do prywatnego
koza54
punkt przedszkolny to jest chyba coś w stylu świetlicy, tworzą 2-3 grupy i przyjmują maluchy. ja swoją młodą właśnie chciałam zapisać do takiego punktu ale godziny nie odpowiadały mi.
jagoda30
Punkt przedszkolny-klub przedszkolaka,mój syn chodzi do takiego klubu,bardzo sobie to chwalimy, chociaż szkoda że tylko 5h dziennie, ale dobre i to bo u nas nie ma zwykłego przedszkola.Nasz klub jest fimamsowany w całosci ze środków UE,dziecko dostaje suchy prowiant,dzieci chodzą w ferie i jeden miesiąc wakacji też(awve)
joka26
Punkt przedszkolny to "mini" przedszkole w którym może być do max.25dzieci. Zajęcia trwają cały rok z wyjątkiem 1miesięcznej wakacyjej przerwy ( bynajmniej tak jest u nas). Jest to prywatna placówka więc pewnie zalezy to od właścicieli. Reszta jak w normalnym przedszkolu czyli ramowy program i nadzór kuratorium oświaty.
joka26
Umówiłam się na jutro na rozmowę z panią wizytator z kuratorium. Nie chcą mojego dziecka i pieniędzy - trudno ale zapytam czy mają prawo mi odmówić, to chcę wiedzieć.
syla
Mają prawo odmówić ponieważ nie jest to przedszkole państwowe a na zastępstwo można dawać tylko dzieci z przedszkoli państwowych a nie prywatnych.Przynajmniej tak jest u nas pozdrawiam
joka26
Syla pewnie masz rację ale... U nas jest tylko jedno przedszkole samorządowe a pozostałe są prywatne.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.