Menu

za wysoki poziom prolaktyny

witam. czy któraś z was miała taki problem przy zajściu w ciążę? koleżanka ma poziom prolaktyny =37, po próbie z metoklopramidem-330, po bromergonie 57 i ponownie po mtoklopramidzie- 60. czy ktoś mógłby mi pomóc zinterpretować te wyniki? ja zupełnie nie orientuje się co one oznaczają...

madzialenka
 3832  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

prolaktyna ciąża problem

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Wiesz co? Nie orientuje sie w tej sprawie... wiem tylko, ze moja siostra ma za wysoki poziom prolaktyny, ale na razie dziecka nie planuje... Dostala jakies leki... i tyle...
Co do interpretacje... Czesto rozne laboratoria maja rozne mierniki interpretacji... warto wiec zapytac sie wprost lekarza.
kasia13_archiwum
"PROLAKTYNA
Hormon ten inaczej zwany PRL wytwarzany jest głównie przez przysadkę mózgową.


PROLAKTYNA

40 – 530 mlU/ml


Za wysoki poziom:

problemy z zajściem w ciążę"


To niestety niewiele mowi...

Znalazlam jeszcze cos takiego:

"UWAGA !!!
Placówki medyczne stosują różne normy i wielkości miar. Dlatego każdy wynik należy interpretować zgodnie z normami danego laboratorium."
Gusiaq
Ja nie pamietam jakie ja mialam wyniki, ale zdiagnozowano u mnie hiperprolaktynemie. Bralam bromergon ponad dwa lata. Jak zaczelam chorowac, to ciazy nie mialam w planie, wiec sie tym jakos strasznie nie przejmowalam. A co do zajscia w ciaze... szczerze to nie byla planowana:) I pomimo zabezpieczen jakos sie udalo, wiec i prolaktyna niegrozna. Dodam jeszcze, ze jak narazie po ciazy jej poziom sie uregulowal i lekow nie biore.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.