Menu

ząb mądrości

3 tyg temu usunęłam dolną siódemkę i od tamtego zabiegu psuje mi się ósemka. Dzwoniłam do prywatnej przychodni stomatologicznej i powiedzieli, że koszt usunięcia tego zęba to 150 zł, chyba, że da się go uratować to czeka mnie leczenie kanałowe, czyli ok 3 wizyty po ok. 120zł każda. Skonsultowałam to z innym stomatologiem, też prywatnym i powiedział, że te zęby usuwa jedynie chirurg, a nie stomatolog. I nie wiem co robić. Czy udać się na to usunięcie bądź leczenie kanałowe w piątek, czy udać się w poniedziałek do tego drugiego stomatologa i da mi namiary na chirurga, a zajmie się leczeniem innych zębów??? I na czym polega leczenie kanałowe?? Czy któraś z Was miała usuwane bądź leczone zęby mądrości?

milcia22
 909  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie zęby stomatolog

Odpowiedzi

mgli21
szkoda wkładać kaskę w 8 i tak się popsuje czasami jest tak że nie usuną ci całkiem nerwa i po ptakach (grins) ja juz usunełam 2 i jeszcze mam 2 ale małe ale dlatego usuwałam bo mam dużo zębów i mi się krzywiły(kwiatek)
mgli21
a i też płaciłam 150zł od sztuki u normalnego prywatnego dentysty (grins)może ci całe 8 nie wyszły tylko troche to dlatego chirurg nie rozumiem tego przecież to normalny ząb (grins) a kanałowe polega na usunięciu nerwów zęba a 8 ma chyba 3 kanały wyciągają z nich nerw taką nitkę(grins) ale jak ci dobrze nie wyczyści to może cię boleć :)a ząb bez nerwa to martwy ząb nie powinien boleć i z czasem może zsinieć
monique25
hmmm usuwałam 3 ósemki i robiłam to u stomatologa a nie chirurga ...została mi jedna ale z nia na razie jest oki ... u nas nie leczą ósemek ... płaciłam tylko za znieczulenie -2 znieczulenia bo pierwsze słabo działało :/
kasiam146
ja sie pytalam u stomatologa to tez mi powiedzial ze 8 usuwa chirurg szczekowy ale niewiem dlaczego
milcia22
czyli lepiej usunąć.dzięki,chyba tak zrobię.
xkasiulax
usunąć!
stokrotka30
a ja dostałam zapalenia szczęki i dziąsła przez to ,ze 8ka wrastała mi częściowo w policzek i wogóle rosla w poprzek,poszłam do stomatologa i skierował mnie na prześwietlenie całej szczęki ,a potem normalnie mi usunął,zapłaciłam 80zł,ale... prześwietlenie 40zł i jeszcze antybiotyk,(bo nie mogłam ruszać szczęką),około 30 zł,więc łącznie tez wyszło mnie to 150zł.
monikarogalska2
ja usuwałam ósemkę chirurgicznie i nic kompletnie nie czułam miałam takie znieczulenie że mogli robić ze mną cuda, 2 pozostałe ósemki leczyłam. Wszystko zależy od wielkości ubytku...nie zawsze czeka kanałówka. Ale jeśli byłoby leczenie kanałowe to lepiej usuń(kciuki)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.