Menu

Zabawki

Czy wasze dzieci szanują zabawki? Bo moje dziewczyny strasznie wszystko niszczą. Dziś robiłam porządki i znów wyrzuciłam wszystkie popsute zabawki, bezgłowe, bezrękie i beznogie barbie, i wiele innych. Jak je nauczyć szanować swoje rzeczy?

Tesa
 705  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Wychowanie dzieci zabawki

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Obydwie szanuja zabawki... Po Fatimie zostala cala kopa dla Yasminy i jeszcze z tymi dokupionymi czy sprezentowanymi to moglybysmy sklep z zabawkami otworzyc... Wszystkie zabawki w dobrym stanie...
kasia13_archiwum
A jak nauczyc? Nie wiem. Ja ich tego nie uczylam. Czyli, ze nie maja tego po mnie, bo moje zabawki byly zawsze rozebrane na drobne czesci, czasem bez reki czy nogi, a czasem z jednym okiem...
logest
Moja mala raczej nie niszczy zabawek,zdarza jej sie czasami pomazac lalce buzie,lub cos urwac ale nie robi tego nagminnie.
Tesa
No tak nagminnie to raczej tego nie robią. Może to tylko ciekawość albo nieostrożność? Jak ciekawość to mogą to mieć po mnie a jak nieostrożność to po tacie. Mam nadzieję że z tego wzrosną.
krasna1
Jak Wika była mniejsza to uwielbiała lalki typu Barbie.
Jak tylko dostała taką lalę do rączki to od razu rozbierała i na tym sie kończyła zabawa.Lalki gołe trafiały do pudła.Potem przyszedł czas na robienie tym samym lalkom makijaży.Koniec,końcem był taki,że juz nie dało się z nimi nic zrobić.
Teraz natomiast jako siedmiolatkaszanuje każdą zabawkę.
Może dlatego,że poznała ich wartość.
Ju25lka
Moje jak narazie szanują, ale też się zdarza misiowi wydłubać oko czy urwac łapkę. Nie sądzę, żeby dzieciaki to robiły w premedytacją.
lara1982
ja raczej nie mam z tym problemu wiekszość zabawek oddaje w dobrym stanie
Tesa
no to mi lepiej wiedząc że nie tylko moje dzieci niszcza zabawki
Tesa
desdemona a może śląskie dzieci mają to we krwi?
Maria25
nasza córeczka ma po mnie szanowanie wszystkiego i niebałaganienia, także nie bardzo wiem jak nauczyć dziecka szanowania zabawek. Może jak zepsuje następną to nie kupuj jej nowej.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.