Menu

Zabiegi u dzieci

Mamy we wtorek zabieg wycinania migdałów pod narkozą. Zabieg będzie z rana i chciałabym wyjść jeszcze tego samego dnia z dzieckiem do domu, tzn późnym wieczorem. Myślicie, że jak będzie ok to nam pozwolą wyjść? Mój mąż nie może już brać wolnego w pracy żeby po nas rano przyjechać (już mu groził szef, że wyleci przez to jeżdżenie po lekarzach z nami) a Czarek ani na autobus nie będzie czekał długo ani też nie wytrzyma w autobusie w spokoju tyle czasu. Już pot po mnie spływa na myśl o 40 minutach w autobusie z moim dzieckiem;/

Bestyjka
 472  27

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie zabieg

Odpowiedzi

oli28
Zabieg wycinania migdałków kwalifikuje się pod zabieg jednodniowy.Jeżeli synek po wybudzeniu się z narkozy zrobi siku,nie będzie miał gorączki i po napiciu się wody nie zwymiotuje to wieczorem wrócicie do domu.Moja córka miała zabieg jednodniowy po wieczornym obchodzie byliśmy w domu i chłopiec który miał wycinany migdałek również
Bestyjka
Wiwi, ja wiem, że szpital mający mało pacjentów tak kombinuje. Mój mąż w Gdańsku był 3h, w Elblągu 6h, w Malborku 4 dni a w Nowym Dworze Gd. chcieli go trzymać 7 dni- dodam, że wszędzie leżał na to samo, miał te same objawy i tak samo szybko ustąpiły.
Moja kuzynka z dzieckiem rok temu była na wycięciu migdałów, w tym samym szpitalu i wypisali ją na drugi dzień między 8 a 10. Nawet autobus mamy po 12 więc na prawdę mi się nie uśmiecha tak męczyć siebie i dziecko.
jagoda30
Właśnie o to chodzi,jeśli w szpitalu przy tym zabiegu jest zasada jednego dnia,to jeśli będzie wszystko ok po narkozie, wyjdziecie po południu.
My przy migdałakach byliśmy 3 dni,1 badania,2 zabieg,3 po obchodzie do domu.
Naprawdę nie masz sąsiada,kolegi,kogokolwiek, kto mógł by po was przyjechać?
iwus198920
my mamy mieć zabieg 3 marca na godzine 8 mamy być a wieczorem mamy byc juz w domku. z tym, że to nie szpital tylko Centrum Medyczne chirurgii dziecięcej i tam wszystkie zabiegi są jednodniowe
myszka838383
mój syn w wieku 4 lat miał wycinany migdał. Też chciałam wyjść tego same dnia ale wypuszczali dopiero na drugi..i dobrze. Zabieg był koło południa. wszystko było ok i mały do wieczora czuł się dobrze. Koło godz 22 dostał wysokiej temperatury i przez całą noc był pod kroplówką i na czopkach.
sheryl
Nas też czeka ten zabieg i z tego co nam mówili, wypuszczają następnego dnia po zabiegu (Warszawa).. Ja to się cieszę, że przez 24 godziny będzie pod opieką medyczną jakby co.
Bestyjka
A więc zabieg był 25go, trwał 30 minut. O 11 go wybudzali (to było najgorsze;/) spał ponad 2h ale co chwila stękał albo płakał. Jak się obudził to jakby nigdy nic..zjadł, wypił, zrobił siku i dopiero koło 17 zaczęło go boleć gardło. dostał czopek i później już wszystko było ok. Do domu wyszliśmy o 23. Najgorsze, że na mojego syna nie działał głupi jaś;/ a dziewczynka obok 3 lata starsza miała takie loty, że płakałam ze śjmiechu z jej matką bo śpiewała piosenkę o kabanosie :D
iwus198920
Bestyjka czemu wybudzenie było najgorsze? my w poniedziałek mamy mieć... jednodniowy boje się masakrycznie :(
oli28
To wszystko zależy od dziecka.Moja miała zabieg jednio-dniowy i ładnie się wybudziła po zabiegu spała prawie 4 godziny.
iwus198920
to się przekonamy w poniedziałek.. Najpiękniejsza data bo narodziny mojego synka więc musi być dobrze :)
oli28
Pewnie,że musi nie ma innej opcji(kciuki)
iwus198920
a bardzo to jest później bolesne ? boli gardełko ? jak długo? i wg co jadły dzieci? co nie mogły robić itp ? ja to jestem straszną panikarą :( dobrze, że mąż będzie z Nami
oli28
Moja miała zabieg na przepuklinę to co innego ale leżało kilkoro dzieci na wycinanie migdałka i z tego co słyszałam to na początku coś delikatnego nawet suchą bułeczkę,jakiś delikatny kleik,lody:)jakiś serek,jogurt.Odradza się spożywanie ciepłych posiłków i ciepłych napoi.Konsystencja jedzenia płynna lub papkowata.Budyń,kisiel.
Ja też strasznie panikowałam i gdyby nie mąż to zeszłą bym tam na zawał,ale to wszystko tylko tak groźnie wygląda
jagoda30
@iwuś dzieci mogą robić wszystko,o ile dobrze się czują,na ból czopek albo syrop.Do jedzenia wszystko co łagodne,nie drapiące po gardełku.
Bestyjka
Wybudzanie najgorsze, bo dzieci stekaja albo poplakuja ale nie jest tak zle. Czarka tylko raz bolalo gardlo. Na poczatku serek a pozniej zalezy od dziecka. Jedna dziewczynka 6l narzekala caly dzien na bol ale nie dala sobie wsadzic czopka.
iwus198920
jejku chciałabym aby już było po..
iwus198920
a po jakim czasie dziecko moze zjesc i sie napic
oli28
Nie wiem czy tak jest wszędzie u nas było po 2 godzinach od zabiegu
Bestyjka
U nas po 3
Bestyjka
U nas po 3
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.