Menu

zabki

witam wszystkie mamuski(awve)(awve)(awve)(awve)(awve)(awve) mam pytanko od kiedy sie myje zabki malcowi???? moj ma juz jednego a drugi mu wychodzi to juz mam je myc czy zawczesnie???(wow)

Anita21
 518  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta dziecko a zabki

Odpowiedzi

krzysia
Hej Ja mojej myje od kiedy wyszedł pierwszy Kupiłam paste dla niemowląt od 6 misiąca zycia NENEDENTi szczoteczke taką na palec silikonowa i myjemy ząbki teraz juz dwa Zawsze po posiłku A Szczególnie po mleczku
KlaudynaK
Od pierwszego ząbka. Można też wcześniej zacząć masować dziąsła. Są do tego specjalne szczoteczki. Pastę jak kupujesz to kup dla dzieci, ale z fluorem, nie taką bez. Mało takiej pasty się daje. Szczoteczkę kupisz jaką uważasz, ja Stasiowi kupiłam taką zwykłą, nie nakładaną na palec i przeznaczoną dla dzieci po 4 miesiącu życia. Tyle akurat miał jak wyszedł ząbek. Słyszałam też że niektóre mamy na początek używają tej nakładanej na palec szczoteczki ale nie używają pasty, tylko samą wodą.
Ja od razu kupiłam pastę do zębów z fluorem dla dzieci.
kasia13_archiwum
Ja rowniez od 1. zabka... Tak jak @krzysia uzywalam pasty bez fluoru Nenedent... jednak dlatego, ze moje cory (tak zaleca ich pediatra) dostawaly wit. d3 z fluorem do 18 m-cy. Potem pasta Elmex dla dzieci z fluorem. Nie musisz obawiac sie, ze dziecko nie umie jeszcze wypluwac pasty. Daje sie jej naprawde minimalna ilosc. Taka kropeczke. I nawet jak dziecko odrobine polknie to mu sie nic nie stanie.

Jezeli zas nie dajesz dziecku fluoru to mozesz zaczac juz z ta pasta... tak jak pisze @KlaudynaK.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.