Menu

Zabki

hej mamcie mam pytanko moja mala ma 9 miesiecy i nie ma zadnego zabka czy nie mam co sie martwic???????????

ana8377
 628  15

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie dziecko

Odpowiedzi

Mandarinios
Nie:) Ząbkowanie jest dziedziczne:) tzn czas ząbkowania, jeśli Wy ząbkowaliście późno to malutka też może późno... spokojnie :)
pscolka1987
moja ma 8 i dopiero wyszedl 1 zabek...nie masz sie czym martwic!!!!
pscolka1987
acha mojej znajomej coreczka miała zabki gdy miala roczek wiec mandarinios ma racje:))))
ana8377
dziekuje kochane za odpowiedzi:)))))))))
Mandarinios
mojemy synkowi wyszły w 7 miesiącu ale wiele dzieci młodszych od niego miało już znacznie wcześniej.... nie porównuj z innymi maluchami, bo to jest kolejna indywidualna sprawa:) poza tym jak mu wyszły pierwsze to na raz dwie dolne jedynki a potem w jednym czasie kolejnych 5 ząbków - wychodziły jeden po drugim... tak więc nie wiadomo jak to będzie u Was:)
Bilska1
dziewczyny maja racje mojej kolezanki dziecku wyszedl pierwszy zabek po 12 miesiacu ale pozniej wychodzily jak grzyby po deszczu
karolincia
Nie masz się czym martwic pewno niedługo wyjdą
mamabecia
moj synek dostal pierwszego ząbka w 8 miesiacu!jak pojawil sie pierwszy to zaraz po nim kolejne!poczekaj jescze z miesiac ale nie ma co sie martwic!pewnie jest na sztucznym mleku a to spowalnia zabkowanie!
babooshka
A u mojej córci pierwszy ząbek pojawił się jak skończyła 10 mcy, po 4 dniach kolejny, im póżniej tym podobno ząbki są mocniejsze:)
izkalepszy
Witam w klubie matek oczekujących pierwszego ząbka moja też ma 9 miesięcy(grins)
Mandarinios
i tu też się nie zgodzę :) to jest mit, że ząbki im później rosną tym są mocniejsze... mocne są wtedy, kiedy się o nie dba, czyli już od momentu zanim "wyjdą", czyli mycie dziąsełek, no a potem jak wyjdą, choćby jeden, powinno się myć min dwa razy dziennie - wiadomo, że to jest idealna częstotliwość, ale warto pamiętać aby myć chociaż raz. Lepiej zapobiegać niż leczyć:)
bobonikos1
mojemuNikosiowi pierwsze ząbki wyszły właśnie w 9 miesiącu ale za to naraz wyszło mu 6 a teraz ma 13 miesięcy i nadal ma tylko te 6 ząbków(grins)(grins)
chwiejna
u mojego małego tydzien przed skonczeniem 7 miesiaca wyszła lewa dolna jedynka tydzien pozniej druga to skonczenia 9 miesiaca był spokoj potem lewa gorna ledynka a teraz ma prawie 11miesiecy i wyłaża wszystkie na raz przy czym pomału wszyscy sie wykanczamy i Dawid i my z mezem widzac jak mały cierpi. Kazde dziecko jest inne wiec nie masz sie czym martwic. A im pozniej wychodza zabki tym lepiej :)
babooshka
Mandarinios może i mit dlatego napisałam"PODOBNO", hehe:)
alime4
witam moja córcia kończy 9 miesięcy i tez nie ma ząbków....nie ma co się martwić...tyko czekac cierpliwie- ja czekam, pytanie tyko jak długo:))))....przynajmniej nie gryzie mi piersi:)))
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.