Menu

zabki

Mam pytanie odnośnie ząbków jeszcze raz .... mój mały jest na butelce i jak wiadomo dzieci takie są narażone na próchnice , niesamowicie dbam o butelki i cmoki wymieniam co miesiąc. A moje pytanie brzmi jak Wy robicie ,żeby wasze pociechy miały czysta jame ustaną i ząbki.

martus1988
 483  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta higiena jamy ustenej

Odpowiedzi

lolita
Mysle,ze wymiana smoczkow co miesiac w niczym nie pomoze,wazne by dziecko nie ciagnelo butelki ot tak sobie jako uspokajacza na przyklad, a w szczegolnosci ze slodka zawartoscia.
Jak najwczesniej uczyc pic z kubeczka,przyzwyczajac do wody i oczywiscie myc zabki
martus1988
rozumiem
smerrfetka
moja była na butli do 3 roku życie piła co chciała,mleko też,czy kaszki!!i próchnicy nie ma, ma ślczne białe ząbki bez żadnego ubytku ma 5 lat je słodkości i słodkie pije,soki jak i wodę.....odpowednia higiena zabków jest jak najbardziej wskazana,jak była malutka po kazdej butli jak zjadła przecierałam jej dziąsła mokrą pieluszką ,potem myłam już ząbki ,teraz myje,żuje gumy i jest ok
babooshka
a ja słyszałam stwierdzenie dentystki by zrezygnowąc z podawania słodkich napojów a szczególnie nie słodzic herbatek nocnych (o słodyczach to już nie wpsomne) no i przecierać dziąsełka gazikiem z wodą (gdy nie ma ząbków)
kasiunia1
moja córa pije z kubka czasem z niekapka i do tego szczotkuje zbki ma 20 miesiecy i 18 zabków
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.