Menu

Ząbki

Witam! Mojemu synkowi nie dawno wyszły dwa pierwsze ząbki i w związku z tym chciałam zapytać jak mam o nie dbać... Dokładniej to czy wystarczy myć szczoteczką taką gumową bez dodatków czy należy używać jakiejś pasty? Bo czytałam, że o ząbki trzeba dbać zanim się jeszcze pojawią więc wcześniej czyśćiłam dziąsełka taką specjalną szczoteczką okrągłą z wypustkami, a teraz to nie wiem co mam robić...Dodam, że syn ma pól roczku.

Basia88r
 649  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie ząbki higiena jamy ustenej

Odpowiedzi

mammma
ja zaczęłam stosować pastę dopiero po 3 urodzinach, kiedy nauczyłam córkę wypluwać i płukać usta. wcześniej stosowałam szczoteczki i wodę.
Basia88r
a jak często mam czyścić ząbki? Po każdym karmieniu czy raz wieczorem wystarczy?
kaisaa4
jjak nie dajesz słdyczy wystarczy ze raz lub dwa razy przeczyscisz zabki sama szczoteczka. nie pamietam jak zaczynalam u dziewczynek z myciem, ale najwazniejsze jest by ograniczyc dzieciom slodycze, a juz na pewno lizaki cukierki.

mialy chyba rok jak mialy wszystkie zabki gdy zaczelam uzywac niewwielkiej ilosci pasty i mylam raz dziennie na noc (pasta elmex zreszta) przy czym bardzo malo slodyczy dostawały i dziewczynki maja juz 4 i 6 lat i nie maja dziurek w zebach :)
monika2811
wlasnie na poczatek tez zaczynalam najpierw szyzoteczka i woda dzis juz dodaje paste elmex mala uwielbia myc zabki
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.