Menu

zabki

czesc dziewczyny,powiedzcie mi kiedy wasze pociechy zaczely raczkowac siedziec same bez asekuracji i bez wywracania sie,kiedy mialy zabki? moja mala ma 8 miesiecy i dopiero 2 zabki gdzie mojej znajomej 9 miesieczna mala ma 8 zabkow,moja nie chce raczkowac tylkopelza do tylu,jak bylo uwas bo sie martwie?

wiki09
 580  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie dziecko

Odpowiedzi

emila2606
nie masz się czym martwić, każde dziecko rozwija się indywidualnie i nie powinno się porównywać. Mój synek zaczął ząbkować jak miał 7 m-cy, raczkować i sam siedzieć jak miał 6,5 m-ca. Ale moja córka zaczęła ząbkować jak miała 5 m-cy a raczkować i siedzieć jak miała 8.
Kubusiowa
nie masz się czym martwić bo każdy maluch idzie własnym rytmem i wszystko robi kiedy jest gotowy, mój mały wszystko robi trochę nie po kolei, też ma tylko 2 ząbki wyszły szybko jak miał 4,5 miesiąca ale teraz ma 8 i dalej nic... siedzi sam od niecałego miesiąca, raczkuje od jakiś 3 miesięcy i od niecałych 2 miesięcy staje w łóżeczku, troszkę chodzi trzymając się szczebelków a kilka dni temu zaczął stawać przy ścianie i ogólnie gdzie się da, ale najchętniej to by chodził trzymany za rączki a mimo że umie to wszystko to i tak woli jak mama obróci z pleców na brzuch, przesunie itp bo jest straszny leń ostatnio -taki z niego agent
Nula139
Nie martw się,każde dziecko ma indywidualne tempo rozwoju.
Mojej córci ząbki szybko wyszły,pierwsze jak miała 6 miesięcy,natomiast raczkować zaczęła mając 9 miesięcy i niedługo po tym sama zaczęła siadać.
Sama pewnie chodzić zaczęła mając 13 miesięcy.
avilla1209
kazde dziecko jest inne i inaczej kazde sie rozwijac!!!moj syn pierwszego zeba mial jak skonczym 3 ,5 miesiaca do ok.13 miesiaca mial juz wszystkie!siedzial sam jak mial 6 miesiecy i w tym samam czasie zaczol raczkowac!
Basia88r
Bartkowi leci 10-ty miesiąc i też ma tylko 2 ząbki.Posadzony siedział w 7 miesiącu. Dwa tygodnie temu nauczył się sam siadać, a od tygodnia raczkuje. Wcześniej przez jakieś dwa miesiące też pełzał do tyłu.
cytrynka
moje najpierw do tyłu pełzały a potem cała na przód. zaczęła siadać w 5miesiącu raczkować jak miała 7 miesięcy a chodzić jak miała 9, a pierwszy ząbek pojawił się jak miała rok. syn zaczął raczkować też ok 7 a chodzić zaczął w 12 miesiącu.także nie masz powodów aby się martwić
goshe
Kochana spokojnie tylko dotknac a zobaczysz ze Twoja corcia zacznie raczkowac:)Twoja malutka ma przynajmniej zabki bo moj Oliwierek tez ma prawie 8 miesiecy i ani jednego zeba:) i co gorsze nic sie nie zapowiada zeby w najblizszym czasie mialy mu wyjsc:)ale za to zaczal siedziec samodzielnie jak mial 5 miesiecy a jak mial 7,5 miesiaca zaczal raczkowac :D
Bozena26
kazde dziecko jest inne:)
moj ma 7,5 miesiaca i ma 2 zabki
i tez nie raczkuje:)
tylko sie wygina :)
koza54
nie martw się! jak już pełza tzn., że jest wszystko ok. a ząbki: mojej małej pierwsze się pokazały dopiero w 9 miesiącu, więc sama widzisz, każde dziecko inaczej się rozwija. Nie masz się czy martwić!
Majeczka2010
u mnie jest identyczna sytuacja jak u Ciebie:) tez ammy 2 ząbki i nie raczkujemy tylko pełzamy i mamy juz 9 miesiecy:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.