Menu

Ząbkowanie

drogie mamay moj synek ma półtora MIESIACA I WYDAJE MI SIE ZE WYCHODZA MU ZĘBY BO GDY DAJE MU PIES TO NIE ZAWSZE ALE DOSTAJE KREĆKA I JAK ZAJRZAŁAM MU DO BUZI TO WYGLADA ZE MA BIALE DZIASŁA JAK BY ZACZYNAŁY MU WYCHODZIC ZĘBY CZY JAK POSMARUJE MU ZEBY MAŚĆĄ BOBODENT TO CZY MU NIE ZASZKODZE CZY TO NIE ZA WCZESNIE CZY NORMALNIE MOGE MU POSMAROWAC ZEBY MU ULŻYĆ PROSZEO SZYBKIE ODPOWIEDZI

wi3siacz3k
 618  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie ząbkowanie

Odpowiedzi

korek221
całkiem możliwe ,że to ząbki choć rzeczywiście dość wcześnie ale znam przypadek,że noworodek już się z ząbkiem urodził...szczęśliwa mama miała szczękę niemal do podłogi opadniętą jak ją dzidziuś zaraz po porodzie dziabnął(smiech)
Polecam Ci żel na dziąsełka "DENTINOX N"-jest o niebo skuteczniejszy i raczej maleństwu nie zaszkodzi- ale dla świętego spokoju zapytaj pediatrę(kwiatek)
margolcia85
moja mała w niedzielę skończy 4 miesiące a ślini się i wygina jak sprężyna przy jedzeniu od 2 miesięcy, zmieniłam jej mleko i też nic nie dało pije tylko herbatkę a mleko z bólami 2 razy dziennie, dziąsła ma białe jak śnieg a ząbka nie widać - używam Calgel'u i jestem zadowolona, jest znacznie tańszy niż dentinox a równie skuteczny :) życzę cierpliwości dla rodziców bo ząbkowanie to katastrofa pamietam jak syn je ciężko przechodził i widzę że mała ma to samo :(
amalka
4romiesięczna córcia mojej koleżanki ma już dwa ząbki.

Krzysio mocno się ślinił, pchał do pysia wszystko co zdołał pochwycić. Zaczęło się (o ile dobrze pamiętam) coś koło 2giego miesiąca a na ząbki trzeba było jeszcze dłuuugo poczekać.

Jedne mamy żele polecają, inne wątpią w ich skuteczność. Nie przychodzi mi do głowy nazwa tego używanego przez nas... Z mojej strony polecam (na przyszłość) gryzaki żelowe. Wkładasz takowego do lodówki i chłodnego podajesz dziecku. Maluch masuje sobie dziąsełka a chłód przynosi ulgę w bólu. Może się przydać również Viburcol- czopki na uspokojenie (opinie są podzielone ale u nas się sprawdzały)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.