Menu

ząbkowanie u trzylatka

Witam wszystkie NetMamy!
Zwracam się do Was o pomoc gdyż niebradzo wiem co robic? Od kilku dni dwóch synków zachorowało -pierwszy starszy złapał infekcję z towarzyszącym kaszlem i katarem, jest astmatykiem i po podawaniu leków jakie zalecił lekarz dziś jest już dobrze. Niestety młodszy (3l) od zeszłego czwartku nie miał apetytu więc w pn byłam również z nim na konsultacji i lekarz stwierdził że ma zaróżowione gardło i wychądzą mu dwie piątki, dlatego nie chce jesc! W środę byliśmy bo zaczął kaszlec i gardło wyglądało już dobrzem wiec też miałam mu robic inhalacje tak jak przy starszym. Dziś w nocy dostał gorączkę i podałam mu nurofen 5ml. Rano miał stan podgorączkowy 37,2 i przez 3-6 minut kaszlał.Kaszel jest mokry wykrztusny. Potem cisza aż do 16-gdy się obudził znowu dostał37,7 i nie chce jesc tylko pije.
Najgorsze że jutro mamy przyjęcie w rodzinie i nie wiem czy ryzykowac i jechac chociaż na godzinę by wręczyc prezent?Czy może to byc początek jakiejś poważnej choroby?Dodam że syn przy ząbkowaniu za każdym razem gorączkował. Nie wiem czy jechac wieczorem na pogotowie by go osłuchali-wiem że organizm też powinien się bronic. W zasadzie nie jest konający-bawi się, śmieje. Gdy był chory to przeważnie leżał i nie miał na nic sił. Rozsądek radzi podawac dalej leki i isc do pediatry po świętach,Starszego syna wyleczyłam- ale nie wiem czy ta Komunia nie zaszkodzi?:(Proszę o rady- z góry dzięuję!

Anna23W
 3188  2

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie dziecko- ząbkowanie 3 latka

Odpowiedzi

tlolek
patrząc na dzisiejszą pogodę (a jutro raczej lepiej nie będzie) ja bym nie ryzykowała i siedziała w domku a prezent możesz podarować w inny dzień
Achcha
Ja myślę, że może mieć początki zapalenia oskrzeli. Jeśli będzie ospały, "nieprzytomnie" się zachowywał i bardzo kaszle to podjedź do szpitala bo to może oznaczać duszności. Jak masz inhalator (co b. prawdopodobne jeśli masz astmatyka w domu) to zrób mu inhalacje z soli fizjologicznej) Myślę, że jeśli jedziecie samochodem to nic mu nie będzie jeśli na krótko pójdzie na przyjęcie.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.