Menu

Zacinanie

Witam. Mam takie pytanko czy któraś z Was miała odczynienia z dzieckiem, które się zacina podczas mówienia. To nie jest jeszcze jąkanie tak mi powiedział lekarz logopeda do którego się udaliśmy.
Moja Nikol dzisiaj kończy 3 latka i 7 miesięcy i od jakiś 6 miesięcy zaczęła się zacinać podczas mówienia. Raz jest dzień bez zacięcia, nieraz jest tak że nie może powiedzieć zdania. Wiem że czeka mnie długa i ciężka praca nad jej wymową, ale będzie warto.
I moje pytanko jest takie.
Czy miałyście odczynienia z tym zacinaniem (jąkaniem). Jak tak to po jakim czasie było widać rezultaty i jak wasza pociecha podchodziła do tych ćwiczeń?(pout)

Dzięki za jakąkolwiek rade i pomoc(grins)(grins)

Magda79
 1893  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie dziecko

Odpowiedzi

Magda79
My też chodzimy do logopedy. A z tym przestraszeniem coś w tym jest, bo właśnie jakieś 6 miesięcy temu mój starszy syn ją przestraszył i właściwie od tego się zaczęło. Nikol nie zdaje sobie z tego sprawy i dobrze bo to tylko by utrudniło współprace z nią. A nasza logopeda zna się na rzeczy, więc może nie będzie tak ciężko.
alinagj1o2
Ja tak mam z Kubusiem co jakiś czas mu powraca potem mija.W jeden dzień jest dobrze na drugi źle.Zauważyłam że jak są jakieś emocje zaczyna szybko mówić i mowa mu się zacina.Też chodzę do logopedy chętnie ćwiczy jednak czasami widzę że jak bardzo chce żeby było dobrze skutki są odwrotne.
Magda79
Dzięki za rady (kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.