Menu

Zaczerwienione oczko z ropą

Cześć Mamusie...! Znów mam problem :( Dopiero co pisałam o odparzeniu i o tym, że mój Mały smyk nie je. Na szczęście już się poprawiło wszystko...Ale... Ach... Od rana Synkowi strasznie łzawiło oczko, nie było y w tym nic dziwnego (mógl sobie przecież zatrzeć lub coś mogło Mu wpaść do oczka) gdyby nie to, że nagle w oku zaczęła Mu się zbierać ropka! umyłam ręce i paluszkiem delikatnie (jak osadziła Mu się przy rzęsach lub w kącikach) się jej pozbyłam. I byłoby wszystko ok, a tu robi Mu się to samo! I tak w kółko. Teraz mamy imprezke urodzinową(Mały skończył roczek) i nagle Mu napuchło delikatnie, czerwone oczko na dolnej i górnej powiece i dalej Mu zachodzi ropką :( Dodam, że Przez prawie 3 miesiące goił Mu się jęczmień, a ostatnio mam wrażenie,że czasami widzę znowu gulkę w miejscu jęczmienia, ale nie widać jej ciągle. Boję się, że może to być jakieś zapalenie spojówek lub oka..No nie wiem. Jutro niedziela, co najwyżej mogę iść do prywatnego lekarza, który i tak nie wiem, czy mnie przyjmie w domu. Co robić? Zaparzyłam rumianek, ale nie wiem, czy warto przetrzeć. Boję się, że zaszkodzi. roszę poradźcie coś.. To na prawdę nie wygląda dobrze :( A ostatnio coś Mu dolega. Niby zdrowy, nie choruje, ale coś Mu się robi od czasu do czasu.

czarnooka
 1725  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie ropa dziecko oko

Odpowiedzi

koza54
rumiankiem jak najbardziej warto przetrzeć :) ale jeśli to nie pomoże i oczko będzie nadal ropieć to znaczy, że może mieć zapalenie spojówki albo zatkany kanalik łzowy a z tym to już do lekarza, na pewno przepiszę kroplę do oczu żeby przemywać. Jeśli chodzi o zatkany kanalik to nie życzę tego, bo odtykanie ponoć jest nieprzyjemne i bolesne :/
welka
To może być zapalenie spojówek.Możesz mu śmiało przetrzeć oczko rumiankiem.A nie masz przypadkiem jakichś kropli do oczu np.Tobrex,Floxal,Atekortin.Jak masz to mu wpuść do oczka sól fizjologiczną taką jak się noworodkom przemywa.
welka
Moja miała zatkany kanalik ale to od urodzenia,ale chyba jest już za duży,wcześniej by się coś działo.Faktycznie udrażnianie nic ciekawego.Może być też z jęczmienia,może mieć jakąś bakterie która to powoduje.
ancyk
przemycie oczka nasączonym solą fizjologiczną wacikiem powinno pomóż
czarnooka
Dzięki, no mam nadzieję, że ewentualne leczenie nie będzie skomplikowane i bolesne dla Małego. Póki co przetrze Mu oczko rumiankiem a jeśli do południa nic się nie poprawi podjadę z Nim do okulistki. Mam do niej dość blisko, więc zaryzykuję. Tym bardziej,że boję się jak nie wiem co o to oczko:( Może jestem za bardzo przewrażliwiona i za bardzo martwię się na zapas, ale jeśli zwlekanie mogłoby coś pogorszyć, przynajmniej nie będe sobie pluć w brodę...
czarnooka
Nie, nie brał żadnych antybiotyków. Jeszcze nie był chory.
MamaMaya
rety dziewczyny byle nie rumiankiem! mojej po rumianku oczko tak zaczelo ropiec że ledwo na nie patrzała! roztwór soli fizjologicznej do przecierania i warto isc do lekarza - my dostałysmy na to krople po ktorych wszytsko minęło.
Zana
żadnych rumianków ...!!!!
xkasiulax
rumianek bym odradziła!!(nigdy) sól fizjologiczna,albo zaparz herbatę i z ciepłej nie gorącej zrób małemu okład
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.