Menu

Zadanie domowe - czyli obowiązek szkolniaka

Zadania domowe uczą dzieci dyscypliny i odpowiedzialności, są jednak niezbyt lubiane przez dzieci. Kiedy wasze dzieci odrabiają zadania domowe? Zaraz po przyjściu ze szkoły, po obiedzie, a może dopiero wieczorem? Czy zdarza im się zataić, że mają coś do odrobienia, żeby tylko mieć święty spokój? Jakie zasady odnośnie zadań domowych panują u was w domu? Czy pomagacie dzieciom przy zadaniach? Sprawdzacie po odrobieniu?

Ania
 1019  3

Odpowiedzi

Anemona
mój syn na razie nie ma zadań domowych ale codziennie siadam z nim i uczę go pisania i liczenia. Na początku nie cierpiał tego był wściekły. Ale teraz już zrozumiał że to jest jego obowiązek i wie że jeżeli tego nie zrobi to nie zagra na komputerze, albo nie oglądnie bajki. A jak będzie w szkole to dowiemy sie od września. Na razie staram się go nauczyć koncentracji i siedzenia na tyłku przez dłuższy czas.
Anemona
ale fakt że lepiej robi coś sam a nie jak go kontroluje, chociaż w tedy sie nie stara.
alinagj1o2
Synowie zadania odrabiają sami,jak czegoś nie wiedzą to przychodzę i im pomagam.Gdy jest mało czasu a lekcji dużo siadamy razem przy stole i odrabiamy wspólnie,a że są w jednej klasie to idzie szybko.Synowie na wzajem często się pytają lub rozmawiają o tym co było co też pomaga im utrwalić trochę wiadomości.Nie buntują jak mają odrabiać bo wiedzą że muszą to zrobić.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.