Menu

żadsze oddawani moczu w 35 tygodniu

witam,
moje drogie mamusie jestem w 35 tygodniu ciąży i zauważyłam że ostatnio rzadziej oddaje mocz co prawda pije trochę mniej jak w lecie ale nie jest to aż tak duża różnica.Kiedyś wstawałam w nocy ok 2 i ok 6 nad ranem, a teraz załatwiam się dopiero rano i to dopiero ok 8 czy też tak miałyście czy może to coś niepokojącego. Słyszałam o czymś takim jak zatrucie ciążowe spowodowane zatrzymywaniem płynów w organizmie. Czy powinna zacząć się niepokoić czy to raczej normalne. Pomóżcie bo na prawdę nie wiem co mam robić

jola198622ol
 667  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża oddawanie ciąża 35 tydzień

Odpowiedzi

Mysiaa
a masz jeszcze jakieś inne objawy??
trufla
ja też oddaję mocz na zmianę raz często raz rzadko
jola198622ol
nie jak na razie nie mam żadnych innych objawów nie spuchłam ani nic tylko że mam tak dopiero od jakichś 3 dni więc mogą jeszcze wystąpić
Mysiaa
Zatrucie ciążowe jest powikłaniem drugiej połowy ciąży,a zwłaszcza jej ostatniego miesiąca.Do jego głównych klasycznych objawów należą obrzęki,zaburzenia widzenia,nadciśnienie tętnicze,białkomocz.

Zatrucie ciążowe przebiega w dwóch etapach:

1.Stan przedrzucawkowy-oznacza rozwój nadciśnienia tętniczego z białkomoczem,obrzękami(takie są objawy)

2.Rzucawka-zespół objawów stanu przedrzucawkowego połączony z napadami drgawek.

Objawy świadczące o zbliżającej się rzucawce:

-silne bóle głowy,zawroty głowy,ogólny niepokój,zaburzenia świadomości

-zaburzenia widzenia:mroczki przed oczyma,upośledzenie widzenia,widzenie za mgłą,podwójne widzenie

-objawy ze strony żołądka:nudności,bóle żołądka,wymioty.

Im szybciej gestoza zostanie wykryta,tym łatwiej ją leczyć.Dlatego tak ważne są comiesięczne wizyty u lekarza,przeprowadzanie badań laboratoryjnych,ważenie się i mierzenie ciśnienia.
Mysiaa
wyzej wkleiłam objawy tej choroby.Z tego co piszesz to nie masz zadnego z tych objawów.Ale dla swojego spokoju idź do lekarza(kwiatek)
Kacperek2008
Witam!! Nie mialam czegos takiego ja chodzilam za potrzeba co godzine a nawet czesciej. Radzilabym ci isc do lekarza lepiej isc dwa razy bez potrzeby niz raz nie isc i załować. Pozdrawiam Bedzie dobrze!!
soniacz87
hm z jednej strony Ci zazdroszcze tego rzadkiego odwawania moczu , bo ja jestem w 37 i wstaje nocy co godzine i strasznie mnie to meczy .. idz do lekarza sie skonsultować ,bo każda ciąza jest inna i żadna z nas nie może Ci doradzić trefnie ;) powodzenia;)
JUSTYLKA
oj ja w tym czasie to miałam wrażenie że powinnam zamieszkać w łazience
(grins)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.