Menu

Zagubiony dowód osobisty:///

Dziewczynki, jaka jest procedura postępowania, gdy zgubi się dowód osobisty? Pamiętacie, jak wczoraj pisałam o tym, że mój mąż dostał mandat? Otóż okazało się (dziś dopiero się zorientował), że policjant spisujący dane z dowodu albo go nie oddał mężowi, albo... zgubił??? Ten policjant spisał dane i oddał cały plik dokumentów, ale nie wiadomo, czy dowód w nich był, czy nie... Sami już nie wiemy, jak to się stało, ale jestem wkurzona na maksa...(zla) Jak nie urok, to...czary(smiech) Kurczę, mąż dzisiaj po pracy pojechał w to miejsce i szukał, ale bez rezultatu(pout) Co teraz powinien zrobić w związku ze zgubieniem dowodu? Podpowiedzcie mi kochane(kwiatek) Dodam tylko, że mąż właśnie wraca ze spotkania z tym policjantem, by wyjaśnić tą sprawę, ale niestety jak przypuszczaliśmy, dowodu nie ma...(placze)

Magdzik
 1986  16

Odpowiedzi

Magdzik
Mąż przed wyjściem na spotkanie z tym "niedołęgą" powiedział, że jak dowodu nie będzie, to złoży na niego skargę(grins) Bo w ogóle niesłusznie też dostał ten mandat (męża zdaniem-tak twierdzi), ale to już inna historia(krejzolka)
nikordia
idziesz do urzędu miasta prosisz o druk na złożenie dowodu ,wpłacasz pieniadze jak przy wyrabianiu tylko w rubryce powód wyrobienia dokumentu wpisujesz -zagubienie.
dostajesz kwitek ,ze jesteś w trakcie wyrabiania dokumentu i zgłaszasz sie potem w wskazany dzień po odbiór dowodu.
JULKA
JA TEZ KIEDYS ZGUBIŁAM DOWÓD,POSZŁAM NA POLICJE TO ZGŁOSIĆ,ONI WYSŁALI MNIE DO URZEDU MIASTA,TAM DOSTAŁAM KARTKE Z MOIM NR DOWODU I TĄ KARTKĄ MOGŁAM SIE POSŁUGIWAC NP. W BANKU.NA SZCZĘŚCIE PO JAKIMS CZASIE KTOS MI GO ODDAŁ KŁADĄC NA SKRZYNCE POCZTOWEJ.NIE MUSIAŁAM WYRABIAĆ NOWEGO.
JUSTYNA300511
niech lepiej zgłosi ze mu zginął zeby uniknąć późniejszych problemów.mojemu znajomemu skradli 5 lat temu i jeszcze niedawno policja u niego była bo ktoś nawywijał coś na jego dowód a potem sie dowiedziałze ktoś wziął na niego laptop bo wezwania spłaty z banku przychodziły do niego.ale uratowało go właśnie to ze zgłosił na policji
dodam ze to było w dzien jego ślubu,po mszy ślubnej młodzi pojechali na komende zgłosić kradzież.
corcia
niech idzie do gminy zastrzec sobie dowód ze zginoł no i jeszcze w banku niech zastrzeże za to sie płaci tak jak ja płaciłam to 10 złoty ale tylko w jednym banku ten bank w którym zastrzeże to już poimformuje inne banki
corcia
a to że zgubił to na policji nic nie zrobią co innego gdyby mu ukradli to by sie tym zajeli a tak to gmina i bank no i nowy dowodzik
Achcha
lepiej zgłosic. Mój małż zostawił portfel w lodziarni z dowodem i po jakimś czasie wezwali go na policję bo jakiś bandzior przekroczył granicę z Ukrainą poslugując się jego dowodem. Musiał się tłumaczyć że nikomu dowodu nie dawał i nikogo takiego nie zna.
corcia
ola26 napisałam żeby iść do banku i zastrzec sobie i to banki miedzy sobą już poinformują sie ktoś tu czyta bez zrozumienia
desdemonka
Co zrobić jeśli zgubiłem dowód osobisty / zgubiłam dowód osobisty?

a) zgłoszenie na Policję w przypadku kradzieży:

1. Jeżeli podejrzewasz, że zagubienie dokumentu wiąże się z kradzieżą, znajdź jak najszybciej najbliższy posterunek policji.
2. Zgłoś swój problem Panu w okienku, w komisariacie.
3. Bądź cierpliwy/a w oczekiwaniu na swoją kolej (może to trochę potrwać, a wykłócanie się z Panem policjantem, może jedynie przedłużyć Twój czas w poczekalni).
4. Gdy wreszcie zaproszą Cię na rozmowę, będziesz musiał/a udzielić informacji jak? gdzie? i kiedy? zgubiłeś dowód osobisty / zgubiłaś dowód osobisty.

b) zgłoszenie do organu, który dany dokument wydał:

5. Teraz udaj się do urzędu gminy (miasta).
7. W urzędzie wydadzą zaświadczenie o utracie dowodu osobistego, które jest ważne aż do momenty wydania nowego dokumentu.
8. Jeśli dowód się znalazł należy to zgłosić w urzędzie.

c) zastrzeżenie dokumentu w systemie DOKUMENTY ZASTRZEŻONE:
9. Dla własnego bezpieczeństwa oraz ochrony swojego mienia, powinno się zgłosić fakt zagubienia dokumentu w Banku. Uchroni Cię to przed ew. wyłudzeniem z wykorzystaniem cudzej tożsamości.
Jeżeli jesteś klientem jakiegoś banku to najlepiej dokonać zastrzeżenia w którymś z jego oddziałów. Należy się upewnić, czy przekazane dane trafią do Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE (a nie jedynie do wewnętrznego systemu informatycznego Banku).
Jeżeli nie jesteś klientem żadnego banku to obecnie w większości większych banków również można zgłosić bezpłatnie ten fakt. Zabezpieczając się tym samym przed ewentualnym wyłudzeniem.
Więcej nt. systemu: http://www.dokumentyzastrzezone.pl/

żródło:www.zgubione-znalezione.org
desdemonka
zgubione-znalezione. org(awve)
rozowa82
moj brat zgubił dowod i poszedłą na policje to mu powiedzieli ze teraz takich rzeczy juz sie u nich nie zgłąsza... poszedł do urzedu wypełnic nmowy wniosek i zaznaczał ze dowód zdubił.....
Magdzik
Łudzimy się, że może jednak ktoś znalazł i przyśle... Ale to w trakcie czekania (jeśli w ogóle ktoś znalazł) też musi zgłosić do Urzędu Miasta?
kopciuszek22
Zgłoś jako zaginiony dokument na posterunek policji. Dostaniesz potwierdzenie zgłoszenia.Taki na chwilę zamiast dowodu. No ja bym poczekała tydzień dwa bo w razie znalezienia i przesłania go przez kogoś innego do Ciebie możesz wycofać zgłoszenie. Jeśli nikt uczciwy go nie znajdzie i dowód nie wróci pocztą to niestety trzeba iść do urzędu i złożyć wniosek o nowy(krejzolka) na wydanie nowego czeka się miesiąc (pout).Powodzenia
Magdzik
(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
Ewa0528
Ja jak zgubiłam zgłosiłam na policje wypisali kwitek ,bo nigdy nie wiadomo kto go znajdzie i co nawywija na ten dowód no a potem to tak jak pisza dziewczyny do urzedu
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.