Menu

Zakaz pracy przed 18 rokiem życia: tak - nie?

W Portugaliii przygotowywane jest właśnie rozporządzenie dotyczące zakazu prace przed ukończeniem 18 roku życia. W ten sposób bezrobocie w kraju ma zostać zmniejszone, a młodzi ludzie mają się skupić na nauce, zamiast zajmować stanowiska osobom bezrobotnmym w wieku produkcyjnym. Podejmowanie pracy przed 18 rokiem życia będzie możliwe tylko w ramach stażów i praktyk uczniowskich organizowanych przez szkoły. Czy uważacie, że to dobrz pomysł? Czy w ten sposób rząd jest w stanie zmusić młodzież do nauki, zamiast porzucania szkoły?W Polsce można pracować legalnie od 16 roku życia? Czy zgodziłabyś się, aby Twoje dziecko poszło do pracy po gimnazjum? Czy może podoba Ci się pomysł rządu portugalskiego?

Ania
 914  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

13-18 lat Szkoła i Kształcenie zakaz pracy przed 18

Odpowiedzi

niusiiaczek18
To zależny jak dla mnie. Ponieważ, każdy dzieciak chce mieć swoja kasę, a nie zawsze rodzic może ja dać. Nawet jeśli zrobią taka ustawę to nie wszyscy dorośli dostana prace od razu. Ja np. mając 16 lat Pracowałam w weekendy i normalnie chodziłam do technikum dziennego. I mi sie to podobało bo przynajmniej miałam więcej kasy dla siebie. A nie zawsze rodzice mogli dać mi tyle ile potrzebowałam na własne wydatki. Jak zrobią taka ustawę to wtedy będą dzieciaków zatrudniać na czarno bo to jest tania siła robocza. Oczywiście nie jestem za tym, aby dzieciaki rzucały szkoły, ale jeśli miały by pracować w weekendy to czemu nie? Przynajmniej uczą się samodzielności i życia. Takie jest moje zdanie.
ada410
Mając 16 lat pracowałam latem w przetwórstwie owocowo- warzywnym, na taśmie przy truskawkach. I naprawdę bardzo dobrze wspominam tamtą pracę. Więc nie uważam żeby zabraniać pracowania przed 18 rokiem życia, oczywiście zgodnie z przepisami(czyli w niepełnym wymiarze czasu i poza nockami)
Z drugiej strony jak taki małolat trochę popracuje, to wtedy bardziej doceni pracę rodziców i wartość pieniądza, co też ma pozytywny oddźwięk...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.