Menu

zalecenia lekarskie..

U synka 14msc..laryngolog stwierdził przerost 3 migdała,by uniknąc teraz zabiegu zalecił leczenie farmakologicznie,które polega na smarowaniu gardła płynem lugola,5ml syropu Immunotrofina dziennie i wkraplaniu do noska codziennie przez miesiąc po kropelce Nasivin 0,025%....Gdy mały był zakatarzony te same krople nasz pediatra zapisał nam do noska ale z zastrzerzeniem by stosowac je tylko kilka dni bo długotrwałe stosowanie tego leku może powodować obrzęk błony śluzowej,przekrwienie,i trwałe uszkodzenia błony śluzowej...Mam teraz wewnętrzny dylemat......Nie wiem czy podawac czy nie bo te dwie opinie są różne...

Kasia1978
 624  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie krople nasivin

Odpowiedzi

piasekpustyni
My przez ostatni tydzień też stosowaliśmy kropelki nasivin ale z zastrzeżeniem że max 5-7 dni, więc powinnaś porozmawiać z lekarzem na ten temat.
beatka7623
powiem tak ilu ludzi stosowało leczenie farmakologiczne tyle nie wypałów i i tak trzeba było usuwać migdał Więc nie wiem czy warto męczyć dziecko
Ja podaje nasivin 7 dni
krasna1
podawać bo lekarz to specjalista i wie co pisze,
zresztą leki na gorączkę też w ulotce jest informacja aby podawać tylko 4 dni a w praktyce można dłużej
jolla30
ja powiem tak,mój syn tez ma przerosniety migdał i na prawe ucho praktycznie mało co słyszy,od półtora roku podaje mu różne leki na obkurczenie tego migdała i nic to nie pomogło i niestety mam skierowanie do szpitala na usunięcie tego migdała,stosowałam te leki co ty masz i oprócz tego całe masy innych z zerowym skutkiem. Krople nasivin podaje do tygodnia a potem mały zazwyczaj z kataru dostaje zapalenie ucha albo gardła(placze)(placze)(placze)(placze)
myszka838383
Mój synek przez 5 miesięcy dostawał syrop Aerius i do noska Flixonase ( na sterydach) Migdał był ogromny a w uszach mnóstwo płynu...przez co niedosłyszał. Na szczęście drenaż go ominął bo uszka odetkały się same praktycznie przed samym zabiegiem :) Migdał niestety pozostał duży więc miesiąc temu został usunięty.
goskapolak
Jak wszędzie są lekarze myślący i lekarze idioci.
Mało znasz przypadków,że ci nie myślący doprowadzali do śmierci lub cięzkich uszczerbków na zdrowiu pacjenta? Dlaczego nie spytałaś lekarza czemu takie zalecenie skoro na ulotce napisane jest,że stosować 3-5 dni?

to fragment
Długotrwałe stosowanie leków zmniejszających obrzęk błony śluzowej nosa może prowadzić do osłabienia ich działania. Nadużywanie tych leków może prowadzić do zaniku błony śluzowej nosa oraz przekrwienia reaktywnego i polekowego nieżytu nosa. Długotrwałe stosowanie oksymetazoliny może spowodować uszkodzenie komórek nabłonka błony śluzowej i zahamowanie aktywności rzęsek.Może to doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia błony śluzowej nosa i wysychającego nieżytu nosa. Należy unikać długotrwałego stosowania oraz przedawkowania preparatów,zwłaszcza u dzieci.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.