Menu

Zamieniada - wzięłabyś udział?

Podobno tego typu imprezy cieszą się coraz większą popularnością. Jak przeczytać można w artykule Trwa moda na wymianę , Swap Party (lub po polsku - zamieniada) to możliwość wymiany własnych rzeczy z innymi osobami. "Uczestniczki przynoszą niezniszczone, wyprane ubrania, których nie noszą (nietrafiony prezent, za duże, za małe) i wymieniają je na inne. A jeśli nie mają nic na wymianę, to za małe pieniądze mogą ciuchy odkupić." Ofertę do wymiany można poszerzyć także o buty czy dodatki. Zwolennicy idei twierdzą, że pomysł "łączy w sobie oszczędność ze świetną zabawą" i ma dodatkowo aspekt ekologiczny, gdyż nie trzeba wyrzucać ubrań, których się nie nosi. Co sądzisz na ten temat? Wzięłabyś udział w Swap party?

Wzięłabyś udział w Swap Party?

NetMamaTeam Team
 503  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Czas wolny i Sport zamieniada

Odpowiedzi

flame123
W PL? Never.
Przypomina to pewnie walkę, podobną do tej, którą w PRL o deficytowe produkty toczono.
katarynka3311
Nigdy nie byłam, ale nie mam nic przeciwko. Zawsze to lepiej niż wyrzucanie i kupowanie nowych. Choć ja nigdy nie wyrzucam ubrań. Oddaję rodzinie, znajomym, albo do kontenerów, na zbiórki ubrań, są u nas organizowane kilka razy do roku.
Jednak w "zamieniadzie" (dziwna ta polska nazwa swoja drogą), wzięłabym udział głównie z ciekawości, bo to coś nowego.
goskapolak
Takie swapy robimy sobie z przyjaciółkami i z kuzynkami. Zazwyczaj jest tak, że któraś z nas schudła lub przytyła i proponuje drugiej trochę ciuchów. Ta, chcąc się odwdzięczyć wyciąga coś ze swojej szafy:)

Na wymiany z obcymi kobitami się nie piszę.
kama86
Nigdy nie zamienialam sie ciuchami..
Niepotrzebne za male lub za duze oddawalam i oddaje mojej siostrze..
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.