Menu

zaniepokojona

(kwiatek) czy usg wykaże np chorobe dauna u nienarodzonego dziecka? proszę o pilną odpowiedż

mamaasia5
 741  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie dziecko

Odpowiedzi

KlaudynaK
tak jak pisze @womennn, nie każdy sprzęt jest odpowiedni do takiego badania...
mimii
ja mialam robine na zwyklym usg i lekarz robil badanie pod katem wykrycia downa.nie musi byc specjalny sprzet.
anulaw
Tak i nie musi być specjalny sprzęt wystarczy dobry lekarz.
mamaasia5
dziękuje za odpowiedzi.jestem w 7 mieś ciąży, ogulnie jest wszystko dobże , ale wolałam zapytać dla pewności jak każda mama martwie się o swoje maleństwo(cukierek)
kemilia
Witam, nie ma żadnego urządzenia, dającego 100 % pewność. Jak miałam robione badania prenrtalne w 12 tc. to zarówno dr, która je przeprowadzała, jak i mój ginekolog powiedział, że badania te i usg pokazują ryzyko wystąpienia ZD.Ale do końca nikt nie jest w stanie tego określić. Mojemu dzidziusiowi zbadano po przezierności karku, jak i po ilości płynu i budowie przegródki nosowej i wyszło ryzyko 1:11000, gdzie niby w mojej gr wiekowej ( 30 lat ) wynosi 1:5000. Myślałam, że mogę być spokojna, a lekarz powiedział, że to i tak nie jest 100 % wiarygodne, bo takie gwarancji nikt mi nie da. Nie wiem- piszę to co 2 lekarzy mi mówiło ( wcale mnie nie uspokoili) . kolejne badania będę miała ok. 20-22 tc.Postanowiłam się już nie przejmowac i myśleć pozytywnie.Wierzę,że dzidziunia będzie zdrowa.
pozdrawiam serdecznie
katianka
wystarczy zwykle usg i dobry lekarz ktory zmierzy grubosc faldu karkowego,ale to badanie jest wiarygodne tylko w pewnym okresie ciazy.Wiadomo ze najdokladniejsze jest badanie genetyczne ale niestety jest ono inwazyjne i moga wystapic pewne powiklania u dziecka.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.