Menu

Zapach moliny - jak sie go pozbyć?

Dziewczyny - czy znacie skuteczny sposób na pozbycie się strasznego zapachu moliny z rzeczy. To są ubranka i śpiochy po moim pierwszym synku, które teściowa przezornie zapakowała w worki z proszkeim czy tabletkami przeciw molom. Dwukrotne pranie niewiele dało...Nic oprócz wietrzenia nie przychodzi mi do głowy a niestety nie mam specjalnie ku temu warunków (brak balkonu) i termin rozwiązania za miesiac.

pietrom
 3611  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie zapach rzeczy

Odpowiedzi

syla
oj nie wiem jak pomc ja miałam w piwnicy ciuszki przez 3 lata w workach ale nie dawałam nic przeciw molom i nic im nie było może spróbuj płyn do płukania większą ilość
cebulka
Tutaj: http://www.porady.co.pl/porady_babuni.html wyczytałam że zapach naftaliny można usunąć z szafy przecierając ją roztworem spirytusu i soku z cytryny. Ale co zrobić z ubraniami ? Tego tam nie znalazłam, może trzeba lepiej poszukać.
pietrom
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Postanowiłam wyprać je raz jeszcze w wyższej temperaturze, z większą ilością płynu do płukania :) potem powiszą trochę dłuzej na suszarce. Mój wyczulony obecnie noc wyczuwa molinę nawet z pustej pralki :o)
suzi
nie wiem jak sie pozbyc zapachu ale wiem ,ze jest on szkodliwy podobno .
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.