Menu

zapalelenie krtani

(awve) Czy przy zapaleniu krtani antybiotyk jest niezbedny?

MiJa
 623  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie antybiotyk zapalenie krtani

Odpowiedzi

MiJa
zapalenie oczywiście a nie zapalelenie(krejzolka)
justii34
nie...oczywiście że nie zależy jaki stopień zapalenia,chociaz u nas wszedzie i zawsze faszeruja antybiotykami...ja robie dzieciom inhalacje ,podaje dziennie łyzeczke miodu oraz masełka[prawdziwego]psikam tamtum verde.Oraz dwa razy dziennie vit c i calcium(grins) i obchodzimy sie bz antybiotyku(grins)
avilla1209
raczej tak
cytrynka
u mnie dzieci przy zapaleniu krtani obchodzą się bez antybiotyku. 3 tygodnie temu moja córcia miała zapalenie krtani, bardzo silną duszność( zastrzyk nie pomógł) wylądowałyśmy w szpitalu i po infekcji wirusowej poszło na bakteryjną( zapalenie ucha) i jest już 2 tygodnie na antybiotyku
agucha44444
ja czesto mialam zapalenie krtani i zawsze musialam mie antybiotyk bo tak bylo wszystko zawalone,u mnie raz bylo nieciekawie bo leczenie trwalo dlugo z zanikiem mowy porobily sie guzki i bylo zagrozenie usuniecia operacyjnie,ale na szczescie wszystko sie dobrze skonczylo.
cytrynka
u nas na zapalenie krtani pediatra nie poda antybiotyku chyba że rozwinie się infekcja bakteryjna(jak u mojej córki) to wtedy konieczność. córka z 15 razy miała zapalenie krtani i to jest ten pierwszy raz kiedy jest leczona antybiotykiem.
Kairra
Raczej tak. Przy zapaleniu występuje tak duży obrzęk krtani, że grozi uduszeniem. Antybiotyk ma zmniejszyć obrzęk.

Ale WAŻNIEJSZE od antybiotyku są inhalacje. Moja córka dostała zapalenie krtani w wieku 8 mcy. Lekarka zaleciła mi oprócz antybiotyku mocne nawilżenie pomieszczenia, w którym przebywa dziecko. Ręczniki dookoła łóżka to za mało. Gotowałam w metalowym dzbanku wodę grzałką.
Jeden taki dzień w zaparowanym pomieszczeniu, i dziecku lżej się oddycha.
beatka7623
Moim zdaniem nie (nigdy) ja brałam 2 razy choć nie pamiętam kiedy ostatni raz brałam antybiotyk i przyplątywało się coraz więcej chorób (pout) Już teraz na pewno bym nie brała (nigdy) A zapalenie krtani wyleczyłam sobie zwykłym Strepsilsem do ssania (kciuki) Świeże powietrze, mniej mówić i z tego co wiem ciepłych napojów lepiej nie pić tylko chłodne lub w temperaturze pokojowej (kciuki)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.