Menu

zapalenie pęcherza w ciąży

jestem w I trymestrze ciąży i lekarz ogólny przepisał mi na zapalenie tabletki furagin, ale po przeczytaniu ulotki dowiedziałam się że nie można ich brać w I i III trymestrze, jestem teraz w kropce, bo lekarz powiedział że moę je brać a w ulotce jest co innego napisane...

robaczek
 2819  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie leki zapalenie pęcherza w ciąży

Odpowiedzi

johanna
Wiesz co? Wydaje mi się że lekarz wie co robi. A na tabletkach na ogół pisze, żeby nie brać - na wypadek jakby kobieta sama, bez konsultacji z lekarzem się na to zdecydowała. A tak to na pewno ustalił Ci odpowiednią dawkę. Wiesz... do kogoś trzeba mieć zaufanie. Jak poczytasz nawet ulotkę aspiryny, to się dowiesz, że można bez mała nie przeżyć po jej zażyciu. Jeśli powiedziałaś lekarzowi o ciąży to na pewno wziął to pod uwagę. A jak mimo to masz obawy to lepiej weź Urosept jak dziewczyny przedtem pisały - jest to lek ziołowy i całkowicie bezpieczny!

Życzę zdrówka
robaczek
Ja właśnie chyba nie ufam mojemu lekarzowi, mam zamiar przepisać się do innego. Myślisz że jak pójdę z zapaleniem do ginekologa to mi taż coś poradzi?
johanna
Myślę, że tak. Powinnaś pójść w takim razie. Nie zaszkodzi dmuchać na zimne. A póki co to może moczenie w rumianku?? :) Też pomaga a na pewno nie zaszkodzi.
hogata
Nie można brać furaginu w I trymestrze ciąży. Lepszy będzie Urosept. Poczekaj do końca 12 tygodnia . Najlepiej pij dużo wody ,bierz witaminę C i soki z żurawiny
hogata
Albo kup sobie Vitabutin - lek z suszonej żurawiny, rowniez dla kobiet w ciązy
carla1978
Słyszałam, że lekarze często przepisują ten lek kobietom w ciąży. A nie powinno tak być bo to jest toksyczny lek. Nie powinno go byc w ogóle na rynku. Na twoim miejscu nie brałam tych tabletek. A lekarza zmieniła.
Pixelka
Z domowych sposobów to tak jak już dzisiaj pisałam - pij dużo dużo wody mineralnej z dużą ilością cytryny. Mi pomagało. Jeśli nie masz zaufania do lekarza to faktycznie - nie ma co. Co innego jakbyś była pewna co do niego. I zmień lekarza po co się męczyć.
robaczek
tak właśnie zrobię-zmienię lekarza, bo z zapaleniem męczę się już kilka lat, a on ciągle przepisuje mi tylko ten furagin, nawet jak chciałam coś innego spróbować to twierdził, że nie ma potrzeby. a furagin mi już nie pomaga...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.