Menu

zapalenie spojówek

Moje dziecię ma od wczoraj czerwone oczko. Dziś rano było troszkę zaropiałe. Przemyłam solą fizjologiczną. Przypuszczam ,że to jakieś zapalenie spojówek czy coś takiego(jutro idę do lekarza). Ale chciałam zapytać czy takie "coś" się przenosi? Jest zaraźliwe?

MiJa
 990  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie zapalenie spojówek oczy

Odpowiedzi

izkalepszy
Tak,zapalenia spojówek bakteryjne i wirusowe jest zaraźliwe.U mojej małej pomagały tylko krople na receptę Floxal,pomaga również przemywanie oka naparem ze świetlika
moniczka
Mamy podobny problem bylismy u okulisty przepisał masc z antybiotykiem wczesniej bylismy to przepisał krople ale mały za nic nie chciał dac teraz z mascią lepiej za tydzień do kontroli
tymianek
jest zaraźliwe, ale jeżeli przestrzega się higieny ( osobny ręcznik, mycie rąk po zakropleniu leku itp.), to ryzyko jest nie wielkie.
U mnie w pracy zawsze po wizycie pacjenta z bakteryjnym lub wirusowym zapaleniem spojówek, musiałysmy dezynfekować sprzęty ( z fotelem włącznie)
Beki
Jest na maksa zaraźliwe! Kiedy ja miałam zapalenie spojówek, zaraziłam wszystkich wkoło.. nawet koleżankę która była tylko na kawie... na szczęście wszyscy szybko zareagowali.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.