Menu

Zapalenie ucha.

Pytanie kieruję do doświadczonych Mam :) Czy zapalenie ucha może przebiegać bezobjawowo?
Moja córka (14 miesiecy) ma katar trzeci raz w ciągu 2 miesięcy(teściowa mi powiedziała, że to może być ze sobą powiązane). Zbiegło się to z wyrzynaniem trzonowych zębów, więc ogólnie Alicja jest płaczliwa i bardziej wrażliwa niż wcześniej, ale potrafi też szaleć kilka godzin bez chwili marudzenia.
Dziś zauważyłam, w jej uchu dziwną wydzielinę. Woskowina, ale taka zesztywniała, jakby zeschła...
Rzeczywiście od kilku dni chwyta się za uszy, ale raz jedno, raz drugie (wydzielina jest w jednym). Tak naprawdę to nie wiem, czy chwyta się za uszy, czy po prostu bawi się włosami. Jak dotykam jej ucha to ją nie boli, dziś nawet wyczyściłam jej oba i też nie dawała żadnej oznaki bólu.
Myślicie, że to może być zapalenie ucha?

joana1983
 518  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie zapalenie ucha

Odpowiedzi

jola75
zapalenie ucha jest bardzo bolesne jak nacisniesz ucho to bardzo boli wiec nie da sie nie zauwazyc( ja w dziecinnstwie mialam bardzo czesto)
piasekpustyni
Boguś miał niecały miesiąc temu i nie płakał, szalał jak zawsze, ciągnął się za uszki, ale w nocy popiskiwał i spać nie mógł przez kaszel. Idz do lekarza najlepiej.
MiJa
Zapalenie ucha może przebiegać bezobjawowo...moi chłopcy jak lezeli w szpitalu na zapalenie płuc byli też badani przez laryngologa ,który stwierdził "stan po zapaleniu ucha". Po moich dzieciach nie było nic widać..zero gorączki,pogodni - wszystko ok. Innym razem jak jeden z synów miał zapalenie ucha to jedynym objawem był grymas na buzi w momencie jak mu te uszko przycisłam. Poza tym dziecko zupełnie "zdrowe"
joana1983
Byłam u lekarza. To nie jest zapalenie ucha. Po prostu w uszach córeczka ma dużo woskowiny
joana1983
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi(kwiatek)
babooshka
Moja córcia też przeszła zapalenie ucha środkowego, chwytała sie za uszko ze 3 razy i mówiła że ją boli ale nie płakała, lekarki niestety tylko stwierdziły że ucho jest zaczerwienione,pierwsza nie przepisała żadnego antybiotyku, druga już tak 9do ucha), ale to było wg mnie po czasie.A potem przy wizycie u laryngologa okazało się że jednak jest stan zapalny (a leczona była niby 2-3 tyg. wczesniej)i antybiotyk trzeba podawać 2 tyg... wiec zraziłam się do internistów...:(
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.