Menu

Zapchany nosek

Mój Kubuś codziennie budzi się z zapchanym noskiem. Nie ma kataru bo zapchany nosek ma tylko w nocy i rano po przebudzeniu. Nie wiecie co może być tego przyczyną?
Czyszczenie mu noska to dla mnie męka bo on strasznie krzyczy. Nie używam gruszki tylko aspiratora żeby nie zrobić mu krzywdy.

Kayah
 935  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie płakać czyszczenie nosa

Odpowiedzi

Mandarinios
Niestety prawdopodobnie suche powietrze :/ Wkraplaj mu codziennie sól fizjologiczną albo roztwór soli morskiej - ja polecam Disnemar. Musisz mu dużo nosek nawilżać i często wietrzyć pokój gdzie śpi, jeśli to nie pomoże to wieszaj na kaloryferze mokre pieluchy albo ręczniki ale wymoczone w wodzie a nie prosto z prania bo pod wpływem ciepła mogą się wytwarzać trujące substancje pochodzące z płynów i proszków. Jest też opcja poprostu nawilzać nosek i zainwestować w nawilżacz powietrza.
roisa
przyczyną może być zbyt suche powietrze, w sezonie grzewczym często maluszki maja zapchane noski. ja przepłukiwałam nosek roztworem wody morskiej i stosowałam nawilżacz powietrza w nocy...
Kayah
Właśnie problem w tym, że my mamy w pokoju wilgotno. Musiałam kupić pochłaniacz wilgoci i higrometr żeby kontrolować stan wilgoci. Nosek nawilżam mu parę razy dziennie Sterimarem Baby. I dalej nic nie pomaga. pokój wietrze codziennie godzinkę. Już nie mam pomysłów co może być przyczyną tego zapchanego noska.
roisa
więc może problem jest inny, zbyt duża wilgoć.tworzą się wtedy szkodliwe grzyby i pleśnie.może też dziecko jest uczulone np.na roztocza lub pierze.
Kayah
Wilgotność w pomieszczeniu powinna być między 40% a 60%. My mamy w granicach 50%, także raczej nie jest zbyt duża. Ale możliwe że to jakaś alergia albo sapka, tylko wtedy byłaby cały czas a nie tylko po przebudzeniu w nocy. Dzięki za odpowiedzi :))
Mandarinios
a może jakaś alergia??
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.