Menu

Zaprzestać drzemki czy nie?

Hej dziewczyny, mój Mikołaj ma rok i 6 miesięcy,do tej pory robiłam mu jeszcze drzemki w ciągu dnia, bo wydawało mi się, że tego potrzebuje. W nocy śpi można powiedzieć ok. 11-12 godzin, ale przeważnie mam ze 3 pobudki, pampers przesikany przeważnie też muszę przebrać. W ciągu dnia do tej pory powiedzmy jeszcze miesiąc temu jakoś szło z tą drzemką w ciągu dnia, przeważnie zasypiał podczas spaceru i udawało się jakoś go wsadzić w łóżko... Teraz już nawet podczas spaceru nie zasypia... Chcę go uspać, czasami mi się uda, ale po 15 minutach się budzi i fru do zabawek. Wydaje mi się, że dziecko w tym wieku jeszcze powinno mieć drzemkę, co sądzicie dziewczyny?

dzonsons
 303  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem drzemka

Odpowiedzi

Bestyjka
mój syn w maju kończy 4 lata i śpi w dzień 2h
oli28
Drzemka na pewno dobrze robi takiemu smykowi bo malec regeneruje siły,rośnie itp,ale nie usypiała bym na siłę jak poczuje zmęczenie to samo się położy i zaśnie.Moja córcia ma 14 miesięcy i jest u niej różnie raz śpi w dzień.Czasami jest tak zmęczona zabawą,że zasypia na podłodze sama:)
mamaGosia
Mój Kubuś przestał mieć dwie drzemki w wieku 6 miesięcy. Od tamtej pory zaczął mieć jedną, na której spał 2-3 godziny. Od września jest w przedszkolu i właściwie nie śpi, ale zanim poszedł a miał 3,8 miesięcy to jeszcze spał w dzień tylko około,5 godziny. Jak zaczął mieć jedną drzemkę zaczął przesypiać noce.
Co do nocnego sikania to może ogranicz mu picie przed snem. Ja tak robię. Co prawda mój Kubek już rzadko miał w tym wieku pampera, ale około 40 minut przed snem miał podane ostatnie picie.
lola86
Moja z spania w zrezygnowała gdy miała 9 miesięcy , a 8 letnia sąsiadka w dalszym ciągu śpi po szkole 2 godziny.
Nula139
Moja mała miała 4 latka i jeszcze po przyjściu z przedszkola ucinała sobie 2-3 godzinna drzemkę, ale każde dziecko jest inne.
renata29
Mój młodszy synek właśnie w wieku 1,5 roku zaczął rezygnować z drzemek.Najpierw były to pojedyncze dni a potem całe tygodnie.Czasami zdrzemnął się w wózku albo w aucie.Za to wieczorem szybko padał,czasem nawet bez kolacji.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.