Menu

Zarażenia bakterią E. coli

W ostatnich dniach głośno jest o epidemii zarażeń groźną bakterię EHEC (E. coli) za naszą zachodnią granicą. Pojawiają się również pierwsze przypadki w Polsce. Specjaliści informują, że aby zminimalizować ryzyko wystąpienia zakażenia, trzeba zachować higienę i myć warzywa i owoce. Czy teraz bardziej niż zwykle zwracacie uwagę na to co jecie i co podajecie swoim dzieciom, a może jesteście zdania, że to kolejna fala paniki i zbytnio się tym nie przejmujecie. Napiszcie jakie jest wasze zdanie na temat owej epidemii.

Ania
 2412  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie bakteria e.coli

Odpowiedzi

Panterka
Podpisuję się pod tym co napisała @asafi(prezent)(prezent)(prezent)
MaLaCzarna
Podpisuję się pod wypowiedzią asafi!

W Polsce nie odnotowano zakażenia ( jeden przypadek dziewczyna przyjechała z Niemiec już zarażona)
aniula
Mieszkam obecnie w Niemczech , nie panikuje ale.......powiem szczerze ze troche obawiam sie teraz kupowania niektórych warzyw.....narazie jemy pomidory i ogorki ale szczerze powiem ze oprócz mycia jak zawsze, zaczelam te warzywa sparzac.Nie mozna sie dac zwariowac, ale jakis tam strach jest.
racjooleq
Co roku są zarażenie E.Coli, są one w większości jezior i stawów, nie tylko w jedzeniu atakują nie tylko układ pomarmowy ale też moczowy - jeśli ktoś jest wrażliwy (jak np ja).
Nieleczone maja powazne powikłania - ale ze spokojem po antybiotykoterapii znikają z organizmu:)
Mycie rak, twarzy i owoców to PODSTAWOWE warunki higieny, nie pytajcie iloma innymi gorszymi bakteriami można się zarazić nie zachowując podstawowych zasad higieny - glista ludzka, toksoplazmoza to tylko nieliczne z nich:)
Bez pani - z podejściem panikarskim i zbyt przezornym to najlepiej sobie dziure wykopac już dzisiaj, położyć się i czekać na smierc...
beatka7623
Podpisuję się pod wypowiedziami poprzedniczek Nie dajmy się zwariować A higienę trzeba przestrzegać czy jest epidemia czyjej nie ma A ogórki pychaaaa :)
A no i mamy tyle polskich ogórków że hiszpańskich czy innych nie trzeba kupować :))))
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.