Menu

zasiłek macierztński

witam mam pytanie pracuje mam umowę o prace do 31 grudnia 2013 lecz teraz zostanie ona przedłużona do 30 czerwca 2014 poniewarz jestem w ciaży, chciała bym zapytać czy jeżeli umowa rozwiaże mi się z dniem porodu gdzie mam składać papiery o zasiłek macierzyński (roczny) u pracodawcy przed porodem czy odrazu po porodzie w zusie?

paulinka1990
 300  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Wychowanie

Odpowiedzi

jagoda30
w ZUS, bo ZUS będzie płacił Ci zasiłek macierzyński,pracodawca,już nic nie będzie miał wspólnego,po zasiłku będzie się należał zasiłek dla bezrobotnych.
monikarogalska2
Nie będziesz miała rocznego macierzyńskiego. Jeśli pracujesz na umowe to masz 26 tyg urlopu macierzyńskiedo i 26 tygodni urlopu rodzicielskiego, a zus wypłaci Ci ZASIŁEK macierzyński
clyde22
Papiery w ZUSie, bo ZUS będzie płacił, ale Paulinka, telnij do ZUSu i dopytaj (masz jeszcze trochę czasu). Nie wiem, czy przypadkiem pracodawca nie musi napisać Ci kwitu, że udziela Ci urlopu macierzyńskiego w wymiarze..., a ZUS podejmie wypłatę tego... Tak gdzieś dzwonią, ale nie wiem, który kościół...
jagoda30
@clyde,od mojego macierzyńskiego już troszkę minęło,ale raczej nie,od pracodawcy chyba tylko świadectwo pracy,no i trzeba im dostarczyć zaśw o urodzeniu dziecka ze szpitala,żeby mogli rozwiązać umowę o pracę.
clyde22
Jagódko, mam jedynie takie przebłyski jakoweś. Nie twierdzę, że tak jest. (kwiatek)
ewlirinka
polecam: http://www.rodzicielski.gov.pl/slowniczek, sama korzystałam z tej strony jeśli miałam wątpliwości dot urlopu macierzyńskiego.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.