Menu

Zastrzyki antykoncepcyjne

Byłam dziś na wizycie kontrolnej poporodowej u gina. Zaproponowała mi albo tabletki albo zastrzyki ewentualnie spiralę. Zdecydowałam się na zastrzyki, bo robi się je co trzy miesiące i nie trzeba pamiętać o codziennym przyjmowaniu tabletki. Ciekawa jestem czy któraś z Was stosowała zastrzyki Depo-Provera i jak się po nich czuła. Wiem, że organizm każdej kobiety jest inny i inaczej reaguje ale pytam z ciekawości.

Edytka85
 1254  18

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie antykocepcja

Odpowiedzi

rudagibalska
ja brałam przez pół roku od porodu i u mnie żadnych zastrzeżeń , ale mój gin mówił że te zastrzyki to tylko przy karmieniu piersią
Edytka85
No ja jak na razie karmię piersią(grins) a zastrzyki wydawały mi się wygodniejsze i tańsze.
Rudagibalska dzięki za odpowiedź(kwiatek)
Edytka85
Zapłaciłam 40zł. A za tabletki płaciłam 39,70 na miesiąc więc zastrzyki są 1/3 ceny tabletek. No i nie trzeba się martwić, np. przy biegunce że tabletka się nie wchłonie.
Edytka85
No właśnie chcę się tego dowiedzieć od dziewczyn, które je stosowały. Podobno zbliżony skład do tabletek tyle że inny sposób podania.
corcia
u niektórych psuje sie cera ,można przytyć ,czytałam na innym forum bo byłam ciekawa ,a no i tyłeczek po tych zastrzykach boli
corcia
ale są ponoć bardzo dobre lepsze niż inne metody anty
corcia
acha i bóle migrenowe są przy nich
corcia
i kosztują ok 40 zł.
corcia
* zastrzyki antykoncepcyjne dla mężczyzn ,

Badania nad nowymi metodami antykoncepcji zapowiadają prawdziwą rewolucję. Już niedługo twój facet będzie mógł w 100% skutecznie dbać o wasze bezpieczeństwo, a ty w końcu bez wyrzutów sumienia zapomnisz o braniu tabletek. Dzięki nam dowiesz się, na czym polega antykoncepcja dla mężczyzn oraz kiedy będzie dostępna w Polsce.

Zastrzyki

Metoda ta polega na wstrzyknięciu do nasieniowodu płynu, który zabija plemniki, nie hamując przy tym wytrysku. Badania nad jej skutecznością prowadzone są przez Male Contraception Infromation Project (Brytyjski Ośrodek Informacyjny zajmujący się męską antykoncepcją) i wszystko wskazuje na to, że pojawi się ona na rynku w ciągu najbliższych kilku lat. Na wszelki wypadek, aby uspokoić waszych partnerów, musimy dodać, że zastrzyki są całkowicie bezbolesne i trzeba je powtarzać tylko co 10 lat :).

Pilotem w plemniki

Australijscy naukowcy skonstruowali specjalny mechanizm (o wielkości połowy ziarenka ryżu) składający się z cienkiego silikonu z procesorem, który umieszczałoby się w nasieniowodzie. Dołączony do zestawu pilot blokowałby przepływ spermy poprzez rozciągnięcie urządzenia. Na razie pomysł ma być testowany na zwierzętach, więc zanim będzie dostępny w Polsce, minie kolejnych pięć lat.

Antykoncepcja hormonalna

Sposób ten wynaleziono w Chinach i polega on na domięśniowym wstrzykiwaniu co dwa miesiące sztucznego hormonu męskiego, czyli testosteronu. Jak pokazały eksperymenty, po wstrzyknięciu tej substancji, mózg rejestruje wysoki poziom testosteronu, więc jądra przestają go wytwarzać, a co za tym idzie, ustaje również produkcja spermy. Na razie nie wiadomo, kiedy metoda będzie dostępna, ponieważ trwają szczegółowe badania, czy zażywający hormony mężczyźni nie będą tracić płodności na zawsze oraz czy tego typu antykoncepcja nie obniża libido. Niestety, już potwierdzono, że u części mężczyzn wstrzykiwanie sztucznego testosteronu może powodować powiększenie gruczołu krokowego.

Blokujący implant

Zastosowanie tej metody wiąże się ze wszczepieniem do nasieniowodu dwóch blokad, które nie pozwalają na przepływ spermy. Umieszczenie zatyczek będzie się odbywać podczas zabiegu ze znieczuleniem. Metoda ta stanie się dostępna dopiero po 2011 roku.

Pigułki antykoncepcyjne

Właśnie trwają dokładne badania nad działaniem pigułek antykoncepcyjnych dla mężczyzn, które miałyby zawierać lewonorgestrel – hormon występujący również w składzie niektórych tabletek antykoncepcyjnych dla kobiet. Mężczyźni stosujący tę metodę musieliby dodatkowo przyjmować co miesiąc pewną dawkę testosteronu w zastrzyku.
agaorto
no ja też dostałam taką propozycje ale jednak wybrałam tabletki ze względu na to, że jeśli coś by mi się działo po zastrzyku to nie da się nic zrobić a tabletki zawsze mogę odstawić...
Renatka2019
Moja koleżanka wzieła tylko jeden ten zastrzyk i przytyła 15 kg w ciągu 2 miesięcy. Oprócz tego przez prawie 2 miesiące miała plamienia.
Renatka2019
Moja koleżanka wzieła tylko jeden ten zastrzyk i przytyła 15 kg w ciągu 2 miesięcy. Oprócz tego przez prawie 2 miesiące miała plamienia.
Renatka2019
Przepraszam, dwa razy wskoczyło(awve)
Edytka85
Dziękuję za odpowiedzi kochane(prezent)
Achcha
Plamienia non-stop, trudny powrót do normalnego cyklu - czekałam ponad 3 m-ce i musiałam wywoływać.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.