Menu

Zastrzyki w brzuch

Jak najlepiej zrobić zastrzyk w brzuch? Mąż miał w poniedziałek zabieg chirurgiczny i pewnie końcem tygodnia wyjdzie do domu. Lekarz wspominał, że dostanie serię 14 zastrzyków w brzuch do samodzielnej aplikacji, a z niego jest taki panikarz, że nawet przed pobraniem krwi panikuje, dlatego pewnie ja się tym będę musiała zająć, a nigdy tego nie robiłem.Macie jakieś rady?

Marlena
 5507  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

zastrzyk brzuch

Odpowiedzi

NATI
Powinna pokazac pielegniarka jak robic zastrzyk tak bylo w moim przypadku,tez bralam zastrzyki w brzuch robil mi je maz w domu co 28 dni bralam taki zastrzyk.
rozowa82
ja nie wiem jak to sie robi ale jak słysze zastrzyki w brzuch to mnie trzesie, mój mąż miał w wojsku wypadek, przygniotły go pociski i przez miesiąc lezał w szpitali wojskowym i tam dostawał zastrzyki w brzuch no i nabawiła sie zółtaczki typu C, ale to było w szpitalu, ale najgorsze jest to ze poszedł zdrowy do wojska a wrócił z niespodzianką od Państwa Polskiego....
NATI
oj Gochasta boli,boli :)

ja bralam zoladex to sama igle jak zobaczylam to juz sie balam
NATI
to szczesciara z Ciebie ja jak sobie przypomne to mam ciary na plecach
boja
Je,śli to będą takie zastrzyki o jakich mówi gochasta to nie bolą... Moja mama takie bierze często na żylaki ...i nawet na początku ja jej dawałam zastrzyk a potem sama się kuła ... i zawsze mówiła że nic ją nie boli.
Agula
Jeśli mąż sam się boi to lepiej gdybyś Ty mu zrobiła. Tez miałam taką serię zastrzyków, robiła mi je mama, oczywiście pierwszego pokazała jej jak robić pielęgniarka. Podobno takie zastrzyki najlepiej robić po obu stronach pępka do 2 cm od niego. I na przemian, raz prawa raz lewa strona. Trzeba chwycić kawałek skóry i zdecydowanie wbić igiełkę. Jeśli igła nie wejdzie prosto, tylko zaczniesz ją jeszcze dociskać to możne zrobić się plamka czerwona.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.