Menu

zaświadczenie o ciąży ...

Hej! Mam do Was pytanie odnośnie takiego zaświadczenia ... Dowiedziałam się dziś, żę moja wspaniała kierowniczka będzie chciała ode mnie zaświadczenie. Heh ale nie zaświadczenie o ciąży, tylko zaświadczenie o tym, żę ciąża jest zagrożona. Jestem na zwolnieniu, a ona chce mnie ściągnąć do pracy, ponieważ wie, ze nie da sobie rady przez najbliższe 2 tyg. Czy spotkałyście się z czymś takim? Czy pracodawca żądał od Was kiedykolwiek takiego zaświadczenia? Mi się wydaje, że nie ma prawa, i że nikt nie da jej takiego zaświadczenia. Owszem dostarczę jej zaświadczenie o ciąży ale takie standardowe i tyle. Dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi :)

MamusiaKubusia
 681  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Praca i Finanse praca ciąża zaświadczenie

Odpowiedzi

JustiSam
To tak jakby podwazala kompetencje lekarza ktory prowadzi Twoja ciaze. Jak bym byla tym lekarzem to bym sie wkurzyla;-) Nie ma takiego prawa. Kobiety w ciazy sa"chronione".
MamusiaKubusia
no właśnie zaświadczenie mam nadzieję dostanę jutro na wizycie, a zwolnienie nie jest leżące, ale i tak leżę, bo ledwo żyję(kwiatek) tak myślalam, już chyba nawet do mnie dzwonila, tylko nie odbierałam ...ale tym razem chyba odbiorę i się do niej dobiorę(grins) dzięki kochane(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
Lwiczka
Na zwolnieniu jest informacja o ciąży-B więć zaświadczenie jest zbędne. Postrasz inspekcja pracy - sama sobie szkodzi nieznajomością prawa pracy. (kwiatek)
monikarogalska2
Ja jak się dowiedziałam że jestem w ciąży a miałam pracę fizyczną polegającą min. na dzwiganiu poprosiłam szefową żeby przeniosła mnie na lżejsze roboty...ona zarządała zaświadczenia że jestem w ciąży... to wtedy ze mną pogada(krejzolka) szczęście w nieszczęściu że w 7 tyg ciąży wylądowałam w szpitalu (ciąża zagrożona) i odpoczywałam do końca...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.