Menu

ZATKANY KANALIK MLEKOWY

CZY ZNACIE JAKIŚ DOBRY SPOSÓB NA ZATKANY KANALIK?,TROCHE ON BOLI I WYGLĄDA JAK GUZEK.DZIEKI ZA ODP.

JULKA
 4476  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie zator kanalik mlekowy

Odpowiedzi

slonko2323
masowac i jeszcze raz masowac(grins)
sweetnessa27
Zatkane przewody mlekowe objawiają się twardym, bolesnym obrzękiem, który może objąć określoną część piersi. Zwykle stan ten poprawia się w ciągu 24 - 48 godzin, niezależnie od zastosowanych przez matkę metod leczenia. Zablokowane przewody mlekowe nie oznaczają zapalenia piersi, nie wymagają zatem stosowania antybiotyków. Sugeruje się, że problem ten pojawia się wtedy, gdy dziecko opróżnia piersi tylko częściowo. Dlatego też najlepszym sposobem zapobiegania zatkaniu przewodów jest prawidłowe przystawienie dziecka do piersi, tak by opróżniło pierś do końca.
sweetnessa27
Jak temu zaradzić? Nosić wygodny, dobrze dopasowany, nie uciskający biustonosz, karmić malucha w różnych pozycjach-najbardziej polecana w tego typu problemie jest pozycja "spod pachy". Jeśli już zrobi się zgrubienie to najlepiej przed karmieniem wziąć ciepły prysznic-polewać piersi z różnych stron mocno ciepłym strumieniem wody, lub zrobić ciepły okład na biust-to powinno pomóc i zapobiec bólowi, gdyż ciepło rozszerza przewody mleczne.
sweetnessa27
Zatkany kanalik mleczny

Zatkany kanalik mleczny łatwo rozpoznać - poczujesz małą grudkę w piersi, która może być bolesna przy dotykaniu. (Grudka może być gdziekolwiek w kanaliku, którymi wypełniona jest cała pierś). Aby rozwiązać ten problem, połóż ogrzany ręcznik na piersi i potrzymaj pięć minut, potem pomasuj delikatnie bolące miejsce, starając się kierować mleko w stronę brodawki. Następnie przystaw dziecko do piersi, pilnując, by było zwrócone buzią w kierunku zatkanego kanalika, i nadal masuj. Im więcej będziesz karmić, tym szybciej odetka się kanalik.
JULKA
DZIEKUJĘ DZIEWCZYNY:) I POZDRAWIAM GORĄCO(kciuki)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.