Menu

Zatrzymanie laktacji-odstawianie

Jak mogę zatrzymać laktację?czas na odstawianie mojej 1,5 rocznej córci i nie wiem czy oprócz tabletek są inne sposoby?Słyszałam że picie szałwi pomaga.
Mała umie już zasypiać bez cyca w dzień nie domaga się. Czy takie odstawianie małymi krokami np dawanie raz dziennie nie doprowadzi do zatorów?

yoanna
 1776  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie laktacja zatrzymanie

Odpowiedzi

Achcha
też mi się wydaje, że stopniowe odstawianie jest najwłaściwsze i możesz sobie pomóc piciem szałwii
yoanna
Dzięki :) muszę też się jakoś z tym pogodzić, nie jest mi łatwo :)
Jaga80
ja robiłam dokładnie tak jak @kasia13,dodatkowo na piersiach nosiłam pas ściskający(poporodowy)po kilku dniach mleko zanikało a po 3-4 tyg.nie było po nim śladu (kciuki)
babooshka
Temat niedawno przez mnie przerabiany (minął m-c odkąd nie karmię piersią)...Karmiłam 23,5 m-ca i ostawiłam córcię z dnia na dzień z tym, że już od tego drugiego dnia zażywałam przepisany bromergon (brałam go b. ostrożnie tj. na początku mniejsze dawki leku niż zalecane bo obawiałam się skutków ubocznych na szczęście żadnych nie miałam).Lekarz zanim mi go przepisał sugerował przewiązywanie piersi bandażem, ale skrzywiłam się na takie rozwiązanie. U nas zmniejszanie ilości karmień nie poskutkowało. Właściwie to przez ostatnie m-ce młoda częściej domagała się piersi (głownie przez upały, a poza tym wolała cyca niż picie z kubeczka) w dzień i nocą.No i lek zadział,ale wybór rozwiązania należy do Ciebie(kciuki)
adaPG
moje dziecko przesalo akurat pic z dnia na dzien ,tak samo z siebie.naprawde polecam ci bandazowanie piersi albo chociaz noszenie ciasnego stanika.i oklady z kapusty!!!!!!przynosi ulge naprawde!
aniol
ja odstawila z dnia na dzien ze wzgledow zdrowotnych i niestety u mnie nic niedzialalo i jeszcze gorzej bylo sciskanie piersi pogorszylo tylko bo zatory sie porobily bo wiadomo ze tedy kanaliki sa sciskane ja osobiscie tego nieradzejesli masz duzo jeszcze pokarmu ,odciaganie minimalne tez mi niepomagalo i co potem dostalam zapaelnia piersi i teraz bym sie niezastanawiala tylko odrazu brala leki ale wiesz kazdy organizm jest inny moj jeszcze duzo pil mleka ale w nocy juz nie a i tak mialam mnustwo pokarmu .zaczeam prac bromergon niestety nieczulam sie po nim dobrze bo jakbym byla pijana ale po miesaicu laktacja zanikl ai problemy tez.sama zadecyduj lub porozmawiaj z lekarzem .jesli niezalezy ci na odstawianiu natychmiast sporbuj redukowac posilki zastap picie cherbatkami a ty tylko odrobine odciagaj moze ci sie uda tylko niemasuj piersi ,i podstawa malo pij .
Amcia
Ja smarowałam piersi spirytusem zwykłym sklepowym który dodaje się do ciasta i owijałam piersi pieluchą tetrową po dwóch dniach nie było żadnego pokarmu a piersi smarowałam jeszcze do tygodnia,żadnych komplikacji nie miałam.
Amcia
Ten sposób staro dawny ale skuteczny(kciuki)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.