Menu

zawiana pierś?

To znowu ja:)ostatnio zadaję dużo pytań, ale odpisują mi doświadczone mamy(za co bardzo dziękuję), dlatego pytam:)

Dzisiaj rano zaczęła mnie bardzo boleć lewa pierś. Postanowiłam odciągnąć pokarm. Było go bardzo dużo. Ból trochę ustąpił, ale nadal boli mnie w okolicy pachy. Rano dostałam też goączki, ale nie wiem czy łączyć to z bólem w piersi czy z tym, że mąż był ostatnio chory?

olkab
 3523  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie piersi

Odpowiedzi

olkab
Dziękuję:)a zawiana pierś to "diagnoza" mojej mamy, także może czegoś takiego nie być::)
Kairra
"zawiana pierś" to faktycznie stan, który mogą znać nasze mamy (awve)
z opowiadań wiem, ze kiedyś kobiety, które były w połogu przed każdorazowym wyjściem na dwór bandażowały sobie piersi (o każdej porze roku) bo były bardzo podatne na przewianie, czyli przeziębienie piersi, wtedy właśnie następowało zapalenie i co za tym idzie - wysoka gorączka
kajtek
@olkab ja właśnie przechodzę przez to samo od niedzieli. Rób sobie ciepłe okłady, masuj pierś, a na noc możesz przyłożyć rozbitego liścia kapusty i oczywiście jak najczęściej podawaj dziecku pierś. Możesz próbować ściągać ręcznie lub laktatorem ale mi ani kropelka nie leciała w taki sposób, mały mi wszystko ściągnął. Powodzenia :)
mala21
Kasia ja nie karmiłam więc mogę się mylić, ale mi pielęgniarka mówiła że jeśli dziecko piersi całkowicie nie opróżni to nie należy tego pokarmu odciągać, że w ten sposub się ureguluje jego ilość czy jakoś tak
Kairra
Kasiu, tego nie można wykluczyć (pokoj)

Ale...moja koleżanka w lipcu urodziła dziecko, w upalny dzień wyszła w koszulce na dwór by wywiesić pranie. Wieczorem dostała bardzo wysokiej gorączki i drgawki, wylądowała w szpitalu. Lekarz stwierdził, że to zapalenie na skutek przewiania piersi.
JustiSam
Mnie tez chyba przewialo, ale od razu dalam malej i wyssala wszystko, jest juz OK. Teraz bede bardziej uwazac, bp bol jest niezly.
mala21
ja sie nie zamierzam się spierać tylko pielęgniarka mówiła że nie trzeba, moja mama że tak. Ja leń nigdy tego nie robiłam i jakoś się nic nie stało. Ale to może fuksem.
olkab
Dziewczyny zator sie nadal utrzymuje, ale juz nic nie boli. Synka przystawiam czesto do tej piersi, stosje okłady z kapusty. Teraz nie wiem co robić? Czy skoro juz mnie nie bloi i nie mam gorączki, ale zator nadal sie utrzymuje mam isc do doktorki?Czy jak przepisze mi antybiotyk bede mogła karmic nadal piersią?
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.