Menu

Zawód mama - jakie wynagorodzenie

Bycie mamą to nie praca na cały etat, a na kilka etatów. Bycie mamą, to prócz opieki nad dzieckiem również sprzątanie, pranie, gotowanie, prasowanie itd. Niektórzy są zdania, że bycie mamą powinno być płatne. Na ile wyceniłybyście miesięcznie wasz cały wysiłek związany z byciem mamą? A może jesteście zdania, że tego się absolutnie nie da wycenić? Ciekawi jesteśmy jakie macie zdanie na ten temat. Zapraszamy do dyskusji.

Ania
 1225  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Praca i Finanse praca wynagrodzenie mama

Odpowiedzi

moput
Nie da się wycenić takiej pracy ale chętnie zostałabym w domu i zarabiała tyle ile zarabiam w miejscu mojej pracy a nie jest to duża kwota :) I jeszcze mieć opłacane wszystkie składki... marzenie...
tlolek
trudno to wszystko wycenić...
ja bym chciała tylko mieć składki opłacane
a i tak największą zapłatę mam w postaci uśmiechu dziecka i możliwość obserwowania jego rozwoju...
ajrian
Zauważyłam ostatnio taką tendencję w życiu społecznym,żeby koniecznie wyceniać pracę kobiety zostającej w domu ze swoim dzieckiem.
Moim zdaniem to kiepski sposób dowartościowywania takiej kobiety.
W końcu zostaje ona ze swoim dzieckiem- ma je więc musi mieć świadomość,że taka będzie potrzeba.Dlaczego ktoś miałby jej za to płacić?Czy to taka ciężka i niewdzięczna praca zajmowanie się własnym dzieckiem?Jeśli tak,powinna o tym pomyśleć przed zajściem w ciążę.
Jasne,że dochodzi sprzątanie,gotowanie,pranie itd ale z drugiej strony facet,który wychodzi codziennie z domu i zarabia też przecież pracuje a kobieta jest w tej lepszej sytuacji,że pracuje w domu,ma przy sobie dziecko.
Niezbyt chyba rozumiem sens takich dywagacji.Przecież jak ktoś lubi może mieć w domu syf,nie ugotowane a to,że sobie sama kobieta posprząta i ugotuje żeby czuć się dobrze w swoim domu powinno być wynagradzanie?
tymianek
ja może trochę zejdę z tematu, ale denerwują mnie takie tematy, szczególnie poruszane przed wyborami. Dużo szumu, mało efektów. Ja mam ogólne zdanie na temat polityki prorodzinnej takie, że zamiast wyceniać pracę kobiet - matek, które i tak do niczego nie prowadzą, powinni wprowadzić po urlopie macierzyńskim , 1 rok płatnego urlopu wychowawczego, a kwota wynosiłaby najniższa krajową. Myślę, że wiele mam zdecydowałaby się zostać dłużej z dzieckiem w domu, a może nawet na urodzenie więcej niż jednego dziecka - czyli przyszłego podatnika, który by pracował na skarb państwa i nienażarte du*y posłów.
No, to tak odbiegając od pytania :)
MiJa
@tolek napisała to co ja chciałabym napisać:))
amalka
Czterema kończynami podpisuję się pod wypowiedziami @ajrian i @tymianek

Dla mnie wystarczającą "zapłatą" są słowa- "Kocham cie mamusiu. Jesteś najlepszą mamusią na świecie" :) Nic więcej mi nie potrzeba...
ada410
Zawód mama - bezcenny...
Najlepszą zapłatą jest przytulenie się do mamy, powiedzenie jej kocham cię mamo
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.