Menu

Zazdrość między rodzeństwem

Dopiero co był Mikołaj - dziewczynki dostały drobne prezenty ale za każdym razem jak dostawały coś czy to on nas czy od dziadków to był płacz, zazdrość i wzajemne wyrywanie sobie zabawek. Teraz bawią się wszystkim razem, ale zamiast radości z powodu prezentów było więcej płaczu. A przed nami gwiazka i pewnie powtórka z rozrywki. Czy między waszymi dziećmi też była zazdrość o takie rzeczy? Co mam z tym zrobić? Już się zastanawiamy czy nie zrobić im trakich samych prezentów w postaci jakiejś przytulanki czy lalki, ale różnica wieku trochę nam to komplikuje. Może Wy coś doradzicie? Chcę mieć spokojne święta a nie walki dzieci!

Ju25lka
 869  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat prezenty zazdrość zabawki

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Bywa troche wyrywania i placzu, ale ogolnie to rzadko. Kazda jest zadowolona z tego, co dostaje. Ewentualnie pozniej sie wymieniaja. A jesli jest cos takiego, co Fatima nie chcialaby, aby Yasmina jej popsula, to chowa od razu do siebie do pokoju i co z oczu to i z serca. Tzn. wielkich problemow nie mam.
agniecha
Przy starszych dzieciach sprawdza się list do Mikołaja i dwulatka już sprecyzuje co chce dostać i wtedy na zasadzie masz co chciałaś...
Trochę są za małe na tłumaczenie, może wspólną zabawkę np kuchenkę z komplecikiem naczyń albo zestaw lekarski?
Pozdrawiam serdecznie
moniaka
Wszystko dopiero przedemną, ale pamiętam, że z siostrą też się zawsze sprzeczałyśmy o zabawki. Ale i kasia13 i agniecha diobrze ci radzą. Może faktycznie coś wspólnego co wymaga dwóch osób do zabawy.
kasiab
U mnie tak samo, dziewczyny sobie na początku wyrywały wzajemnie zabawki, ale teraz już bawią sie nimi wymiennie. Tłumaczenie niestety nie pomagało, także spasowałam i same to załatwiły między sobą. Cieszyły sie z zabawek, ale zwłaszcza starsza chciała mieć wszystkie dla siebie. Ja mam nadzieję, ze z wiekiem to minie, a jak nie, to chyba będą dostawały takie same prezenty.
Maria25
Może rano w wigilię, gdy wrócisz z zakupów, powiedz dziewczynką, że spotkałaś aniołka i ze on nie przyleci z prezentami bo za każdym razem słyszy jak placzą. Wymysł jakąś podobna bajkę. Powinno to pomóc.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.