Menu

Zazdrość u starszego dziecka

Cześć dziewczyny. Napiszcie proszę jak to byłó u Was z zazdrością starszego dziecka o młodsze. Myślałam, że u mnie nie będzie tak źle, skoro poświęcamy naszej starszej córce Alicji (2 lata i 9 miesięcy) 100 % uwagi, ale jest wręcz perzeciwnie a nawet coraz gorzej. Ania dziś skończyła 4 tygodnie i odkąd się urodziła Alicja 3 razy dziennie robi siku do majtek, a od roku czasu prawie jkej się to nie zdarzało. 2 dni temu zrobiła też do majtek kupę. Oprócz tego wszystko jest na NIE. Do tej pory tego nie było. Bardzo często płacze o wszystko.
W stosunku do Ani jest delikatna i okazuje jej dużo czułości, ale kiedy do niej podchodzę, żeby ją przewinąć Alicja chwuta mnie za nogi i mówi, że mam się z nią bawić, a Ania zaczeka. Chodzi po domu i mówi po dzidziusiowemu, przekręca wyrazy, chociaż potrafi mówić już od dawna pełnymi zdaniami.
Niepokoję się, bo to trwa już 4 tygodnie. Czy to w końcu minie?

joana1983
 460  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Wychowanie zazdrość starszego dzuiecka

Odpowiedzi

alinagj1o2
Minie.Chwal ją za wszystko co dobrze robi .Dzieci się nie porównuje ale tym razem nawet musisz .Jak zmieniasz maleństwu pieluchę mów że jak dobrze że masz taką mądrą córeczkę która już ładnie robi na nocnik .A jeżeli zdarzy się jej w majty przebierz i nie komentuj .Staraj się wykroić tak czas by był tylko dla starszej córeczki i niech to będzie tylko dla niej czas . c Nauczy się że teraz są dwie .Nie łódź się że jak podrosną nie będzie rywalizacji .Jak dziewczynki podrosną nie raz usłyszysz że jedna może coś więcej ,że tej drugiej zawsze pozwalasz czy że którąś mniej kochasz . Jeszcze córcia mała ale już sygnalizuje potrzebę zwrócenia uwagi .To dla niej też ciężkie bo pojawiła się siostra i chce byś poświęcała jej tyle uwagi co dawniej.
kama86
Rozumiem cie bardzo dobrze...Moj 5 letni syn dotychczas bardzo samodzielny nic przy sobie nie pozwalajacy zrobic zamienil sie w dzidziusia pyskujacego na kazdym kroku i tez mowiacego po dzidziusiowatemu:) Zmienil sie od kiedy zostal braciszkiem...Trzeba jej poswiecac wiecej czasu uwagi i to pomoze
no i zachecac ja do pomocy przy mlodszej siostrzyczce u nas to troche pomoglo no i oczywiscie duzo tlumaczenia rozmawiania z dzieckiem.
ulenka091987
oj z zazdrością u dziecka jest ciężko u mnie na szczęście udało się tego uniknąć, ale znajoma miała z tym duży problem. Ważne jest nie tylko jak Ty podchodzisz do tego ale również inne osoby które was odwiedzają bo starsza córka nie tylko utraciła część Waszego czasu, ale też uwagę innych osób. Gdy ktoś was odwiedza niech poświeci kilka minut na przywitanie się ze starszą a nie od razu pędzi do młodszej. W sytuacjach gdy Alicja mówi że Ania może zaczekać powiedz dobra usiądź na minutkę(o ile młodsza nie płacze) a następnym razem powiedz Ania zaczekała wcześniej to Ty możesz zaczekać teraz a następnym razem znowu Ania zaczeka(możesz nawet prowokować sytuacje że musisz zajrzeć do młodszej i wtedy pokazać że ona też czasem czeka na mamę) komentuj czynności które starsza już potrafi jaka to jesteś z niej dumna, że nie musisz jej pieluch zmieniać itd. no i znajdz chwilę w ciągu dnia gdy będziesz tylko dla starszej. Na pewno nie od razu ale stopniowo jej przejdzie
joana1983
Czas tylko dla starszej córeczki znajduję codziennie. Codziennie nawet nie pół godziny, ale kilka godzin spędzam tylko z nią, bawiąc się kiedy młodsza śpi. Ale skorzystam z innych waszych rad. Dziękuję Wam bardzo za wsparcie i zrozumienie.
alinagj1o2
Kochana za jakie zrozumienie dziękujesz przecież my też mamy dzieci ,to jest życie .(bojka)(bankimydlane)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.