Menu

Zazdrość wśród rodzeństwa

Jak sobie radzicie z zazdrością wśród rodzeństwa? Jak temu zaradzić? Co zrobić w momencie, kiedy przykładowo jedno z dzieci zostaje obsypane prezentami z okazji urodzin, a drugie staje się zazdrosne? Albo jak reagować, kiedy jedno dziecko przyjdzie się przytulić, a drugie jest zazdrosne, odpycha i krzyczy "moja mama"? Powiedzcie jak unikać takich zachowań i jak tłumaczyć dzieciom, że są jednakowo przez nas kochane i jednakowo ważne? Zapraszamy do dyskusji.

Ania
 954  1

Znajdź pytania na ten sam temat:

rodzeństwo zazdrość

Odpowiedzi

aKajka
Moje dzieci nie są jednakowo kochane. Każde jest kochane w wyjątkowy sposób :) Mam tylko jedną córeczkę, tylko jednego najstarszego synka i tylko jednego młodszego synka :)
Zwykle prezenty dostają wszystkie dzieci. Każde coś dla siebie. Kiedy jednak zdarzy się, ze tylko jedno otrzyma prezent (tak zdarzyło się dwa razy, bez okazji) - mówię, że to od ofiarującego zależy, kto dostanie, ale na pewno siostra/brat podzielą się zabawką. prawda? - zwracam się do drugiego dziecka. kiedy chwalę ich, że tak ładnie się dzielą, czują się dumni i robią to chętnie.
Zazdrość o mamę - jest taka słoooodka :) Cudownie jest tulić całą trójkę. Szkoda, że brakuje kolan :)
Ale mówię, że nie wolno nikogo popychać, odciągać, bo mama jest jedna, wspólna :)
Generalnie u nas nie ma problemu z zazdrością.
Zabawki - każde ma swoje, ale każde lubi bawić się zabawkami rodzeństwa, rozumieją więc, że skoro chcą bawić się zabawkami innych, sami swoje muszą udostępniać. Ale wojen i tak nie unikają.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.