Menu

Zbliżający się poród

Na 2 listopada mam termin. Od paru dni mała strasznie się rozpycha, dziś zaczął boleć mnie kręgosłup, kość ogonowa i uda, mam też lekkie mdłości ale to może dlatego że za dużo zjadłam, od jakiś 3 tygodni mam skurcze przepowiadajace. Czy to już oznaki zbliżającego się porodu, czy już za parę dni mogę urodzić? I jak to jest z tym czopem? Czy każdej kobiecie w ciąży on musi wypłynąć?

justyna01
 676  6

Odpowiedzi

Grosik007
Nie każdej musi odejsc czop! Każdy poród jest inny:) Ja miałam skurcze przepowiadające 3 tyg i miałam wywoływany poród tydzień po terminie. Także nie ma reguły! skurcze regularne albo odejście wód świadczy o akcji porodowej! Już niedługo!:)
tlolek
w obu ciążach skurcze przepowiadające (b.silne) miałam od ok. 20tc
podczas pierwszego porodu pęcherz przebiła położna a pojechałam do szpitala tylko dlatego że bolał mnie kręgosłup w odcinku krzyżowo-ledzwiowym i miałam "skurcze" co 5-3minuty ale tak słabe że bardzoej przypominały wiercenie się dziecka.
Łaskawie mnie zostawili w szpitalu mimo iż nie miałam skurczy (wg nich to co czułam to przepowiadajace) i nie było rozwarcia-5godz pózniej już Synek był na świecie tak szybko nam poszło.
A z Córcią odeszły mi wody i juz nie było mowy o przegapieniu porodu :)
kasiulka1985
Ja miałam skurcze przepowiadające na 5dni przed porodem,strasznie twardniał mi brzuch i bardzo to bolało. Dzień przed terminem odszedł mi czop, pojawiły się skurcze co 5 min a po 5h już miałam synka w ramionach :)
niki30041988
mi czop zaczął odchodzić stopniowo tydzień przed porodem, skurcze przepowiadające miałam od około 33-34 tygodnia tak macica szykowała się do porodu. Po odejściu czopa do końca u mnie śluz zabarwił się lekko na różowo a potem po jakimś czasie odeszły mi wody. Na to nie ma reguły moja przyjaciółka miała skurcze i rozwarcie a wody jej nie odeszły i miała w szpitalu przekuwane. Każdy poród może zacząć się inaczej to sprawa indywidualna uwierz jak zaczniesz rodzić nie przegapisz tego:)
ausa
ja urodzialm 37 tygodniu i nic nie przepowiadalo tego czop mi nie wylecial cayl poprosty w nocy pocxzulam skurcze wody odeszly mi kropelkami bo przy vpierwszym dziecku to jak balon pekly w szpitalu powiedzieli ze mam rozwarcie na 6 centmetrow 3 h I CORECXZKA przyszla na swiat (kciuki)
daryjka87poznan
Ja urodziłam w 37 tygodniu wiec wszystko mozliwe. Czopu widzisz ja wogole nie zauwazyłam wiec musiał dopiero odejsc podczas porodu.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.