Menu

Zbrać czy nie ??????

Czy uważacie że niektórym starszym ludziom powinno się zabierać prawo jazdy.Lub kontrolować częściej badaniami .Bo oni sami nie zdają sobie często sprawy, że są zagrożeniem życia dla innych na drodze ????? Jakoś nigdy tak surowo do tego nie podchodziłam .Ale wczoraj zginoł mój 23 letni sąsiad .Na którego wjechał ogromnym tirem 78letni kierowca .Z prędkością 120 a ograniczenie było do 60. Kierowca nagle z niewiadomych przyczyn zmienił pas ruchu . Samochód został zmiażdżony , a zwłok nawet nie chciano pokazać matce

czy powinno si zabierać ????

lola86
 739  16

Znajdź pytania na ten sam temat:

13-18 lat Zdrowie prawo jazdy

Odpowiedzi

lola86
przepraszam za zjedzone literki
zuzaanna
uwazam że zabieranie nie ma sensu,ale wprowadzenie przymusowych badań okulistycznych,laryngologicznych i testów psyche po ukończeniu 70-go roku życia powinno przynieść jakiś efekt-takie jest moje zdanie(grins)
clyde22
Zabierać uzyskanych uprawnień nie można, no bo jak... ale badania lekarskie powinny być i to, uważam, bardzo wnikliwe i surowe niż młodych ludzi ubiegających się o prawko. Moje zdanie.
A zauważ lola kolejny numer... Emerytura dopiero po ukończeniu 65lat... Mało kto z nas dociągnie w takim zdrowiu, żeby być zdolnym do pracy...
Kordelia
Moim zdaniem nie powinno się zabierać starszym ludziom uprawnień, jedynie częściej powinni przeprowadzać specjalistyczne badania lekarskie, a co do tego wypadku to przykra sprawa, z tym, że może niekoniecznie wiek kierowcy to spowodował, tylko brawura, której bardzo często też nie brakuje młodym kierowcom tirów (pout)
tymianek
zabierać raczej nie, ale przymusowe badania i to raz na 6 m-cy - tak.
Szczególnie okulistyczne, pod kątem zaćmy , jaskry i pola widzenia.
Beki
Oczywiście, że NIE!
lola86
tak@ Kordelio ale myślałam że dostane szału .Że dziś dostane szału siedząc u makie zmarłego . A tu nagle dzwonek do drzwi myślałam że ten pan przyszedł przeprosić .Nie wiem jakieś słowa otuchy . A on stanoł w drzwiach i zaczoł wydzierać się że ten bachor zniszczył mu resztę życia .Że na starość pójdzie do pierdla .I że to ona powinna tam leżeć bo to pewnie ona dał mu na prawko a smarkacz jeździć nie umie, To po co się pcha do auta .A teraz wszyscy dziwią sie że trup i mają do niego pretensje a on jest nie winny on tylko dorabiał sobie do emerytury
MaLaCzarna
Zabrać!!! Miałam okazję jechać z takim dziadkiem 60-letnim , to myślałam że nie dojadę ! Oczywiście badania okresowe , kto nie przejdzie badań zabierać prawko , bo tacy starsi ludzie to tylko zagrożenie na drodze powodują!
MaLaCzarna
Oglądałam kiedyś w TV program chyba UWAGA. Ja dziadek wjechał w młodego chłopaka , który pracował na drodze, chyba asfalt kładli nie jestem pewna. Chłopak stracił nogę. A dziadek co ? Bezkarny! Szok!
justii34
(placze) TAK! PRZEZ ŚLEPOTĘ DZIADKA,STRACIŁAM MI DOBRĄ KOLEŻANKĘ(placze) JAK NAJBARDZIEJ TAK!
mamapati
uważam ze tak
dziadek mojego Ł. ma ponad 80 lat jeździ samochodem ledwo 30 h mało tego ma wszedzie karteczki typu: włacz światła, włacz kierunkowskaz jak skęcasz, wyłacz silnik i weź kluczyki jak wysiadasz z auta, zamknij szyby, zwracaj uwage na swiatła drogowe
więc ja jestem jak najbardziej za tym aby zabierać uprawnienia
AnnaSitarska
Jak większość, uważam, że starsi kierowcy powinni częściej przechodzić przez gęste sito badań a dopiero potem powinni mieć ewentualnie odbierane prawko. Są staruszkowie, którzy mają lepszy wzrok czy refleks od młodszych, bo Ci są chorzy, gapowaci etc. (kwiatek)
piasekpustyni
tak, w późnym wieku i młodzi gówniarze nie powinni mieć prawka!
beatka7623
powinny być badania co roku Bo w pewnym wieku niestety nawet w parę miesięcy może się zdrowie pogorszyć
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.