Menu

Zdarzyło Ci się kłócić się z kimś przy dziecku?

Aktualne wyniki zespołu badawczego University of East Anglia pokazały, że kłótnie w rodzinie mogą w znacznym stopniu wpływać na rozwój mózgu dzieci. U dzieci i młodzieży, które często doświadczają kłótni rodziców, rozwija się nierzadko mniejszy móżdżek. Przypuszcza się, że może to mieć związek z podwyższonym ryzykiem zachorowań na choroby psychiczne w dorosłym życiu, gdyż móżdżek odpowiedzialny jest między innymi za regulację poziomu stresu. Zdarzyło Ci się już kłócić z kimś w obecności Twojego dziecka? Co sądzisz na temat opublikowanych wyników badań?

Kłótnie w obecności dzieci...

NetMamaTeam Team
 560  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Zdrowie kłótnie

Odpowiedzi

Ada3610
Ja jestem choleryczką, strasznie rozdartą. Mój Synek jest przyzwyczajony do takiej matki.

Czasami się z mężem, czy rodzicami kłócę, i Syn słyszy naszą wymianę zdań, ale przecież kłótni nie można zaplanować.
Beatka9316
Zdarzyło się parę razy, że pokłóciłam się z Moim D przy dziecku ale nie wydzieramy się w niebo głosy tylko jest tak zwana wymiana zdań... Kłótni nie da się zaplanować tak aby dziecka nie było w pobliżu...
Nie da się zupełnie bezstresowo wychowywać dzieci.. Jak czasem dziecko usłyszy jakiś podniesiony głos jak rodzice się kłócą albo jak dziecko zrobi coś źle i któreś z rodziców też podniesie głos to nic złego dziecko się nie stanie no bez przesady.
kama86
"Dom kosciolem nie jest"-zdarza sie..
amalka
Jeśli często wychodzi się do ludzi/ między ludzi a nie jedynie kisi zady w domu, jak w mauzoleum jakimś, sytuacje konfliktowe i drobne scysje się zdarzają. W domu również.
goskapolak
Kłócę się i bardzo mi wstyd z tego powodu.Szczególnie jak moja corka w wieku sześciu lat zaczęla się modlić o to by się rodzice nie kłócili.
kama86
@Eudaimonia-moze i powinnien byc ale niestety nie jest.
Bo to jest zycie. Nie pisze przeciez o jakis dzikich awanturach,ale nie wierze w cuda ze nigdy nikomu nie zdarzy sie podnies glosu..
kaatt
Ostatnio z mężem trochę się "rozjechaliśmy" i często zdarzają nam się sprzeczki, niestety. Staram się nie podnosić głosu, ale nie zawsze wychodzi. Wczorajsze słowa mojej córki (4-latka), "Mamo, nie krzycz na mnie. Nie możesz krzyczeć, bo przecież mamy nie krzyczą. Tylko taty krzyczą."
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.