Menu

Zdarzyło Ci się przyjąć na Wigilię niespodziewanego gościa?

Kochane, chciałabym jeszcze przez chwilę pozostać przy temacie świąt. Chciałam dzisiaj poruszyć temat tej wyjątkowej, polskiej tradycji pozostawiania wolnego nakrycia przy wigilijnym stole. Czy u Ciebie przy wieczerzym także zostawia się wolny talerz dla niespodziewanego gościa? Zdarzyło Ci się może kiedyś, że w Wigilię ktoś potrzebujący rzeczywiście zapukał do Twoich drzwi prosząc o przyjęcie? Ja jeszcze do tej pory czegoś takiego nie doświadczyłam, ale często zastanawiałam się, jak by to było, gdyby nagle ktoś zapukał. A jak to jest u Ciebie? Miałaś już kiedyś takiego gościa?

Ania
 973  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

wigilia gość

Odpowiedzi

karolcia514
u nas zawsze stawia się jeden talerz więcej :) ale jeszcze nigdy sie nie zdążyło aby ktoś zapukał do drzwi i prosił o przyjecie :)
Tuptolek
u nas chyba się raz zdarzyło kiedyś, ale nie pamiętam dobrze, natomiast był to ktoś z rodziny niespodziewany, a nie nikt obcy całkiem, natomiast też jak ktoś umrze blistki to taki talerzyk też jakby dla niego, przynajmniej u nas tak było, ale tak z ulicy nikt nie wszedł. Kiedyś to była piękna sprawa, kiedy ludzie byli inni, przynajmniej ktoś samotny zawsze mógł tą kolację zjeść u kogoś w rodzinie, a w dzisiejszych czasach to strach obego do domu wpuścić, ale będzie stał i czekał na w razie czego talerzyk, kolacji nikt nie odmówi.
renata29
Zawsze stawiamy dodatkowy talerz.Obcy nigdy nikt nie przyszedł ale kiedyś wujek przyjechał razem z kolegą z pracy bo był sam i miał zostać na święta w hotelu.
natuuusia19
zawsze mamy jedno dodatkowe nakrycie, jednak jeszcze nikt z niego nie skorzystal
mammma
nie, nigdy nie miałam takiego gościa. a talerz jest, fajna tradycja.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.